ne 3.4.2011 | Ivo Dudek

Nadstavbu jsme zahájili vítězně.

V prvním utkání nadstavby Zubr Extraligy jsme po dramatickém průběhu uhájili domácí tvrz a důležité dva body jsme si připsali na konto my. Vzhledem k tomu, že nezaváhaly ani Lovosice a Zubří, je to mimořádně důležité - jinak by totiž naše ztráta na tyto týmy už nepříjemně narostla.

Ještě před začátkem utkání mohli diváci sledovat milou společenskou událost. Osmdesáti let se totiž dožil jeden za zakladatelů klubu pan Galgánek, který ještě pořád zastává funkci pořadatele! Při této příležitosti mu poblahopřál prezident klubu pan Halada a také aktéři utkání. Na fotky se můžete podívat ve fotogalerii. A pak už se pozornost všech přítomných věnovala utkání HCB OKD - Dukla Praha.

Začátek byl opatrný a nikdo nechtěl, zejména v obraně, chybovat. První branka padla až ve 4. minutě, když se o ni postaral náš Lyžwa. Neproměnili jsme dost šancí a určitě k tomu přispěl výkon hostujícího Petržaly v brance, který se vrátil po delší pauze, způsobené zraněním. Právě v první čtvrtině utkání si naši hráči na něm často vylamovali zuby. Naopak Lubo Drápal v naší brance neměl úplně nejlepší start do zápasu.

Hosté si tak vypracovali malý náskok (14. min. 3:6). Naštěstí se ale v druhé půlce poločasu Drápal chytil a i jeho zlepšený výkon přispěl k tomu, že jsme začali náskok Dukly stahovat. Střelecky se dařilo Lyžwovi a také Vojtovi Petrovskému. Do konce poločasu jsme srovnali a šli i do vedení.

S nástupem do druhé půle se náš výkon zlepšil a přes to, že jsme neproměnili dost šancí nedůraznou koncovkou z prostoru brankoviště, jsme to byli my, kdo začal udávat tón utkání. Vypracovali jsme si tříbrankový náskok a až do konce jsme už hosty do vedení nepustili. Pouze jednou dokázala Dukla srovnat krok na 22:22 v 52. minutě. Ale koncovku jsme lépe zvládli my. Drama bylo sice až do konce, protože hosté dokázali v poslední minutě stáhnout náskok na jedinou branku a měli dokonce pár vteřin před koncem možnost jít do útoku ale na vyrovnání už jim čas nestačil.

Body tak zůstaly doma a důležité je, že po výkonu, který se zejména svým nasazením a bojovností diametrálně lišil od toho z Plzně minulý týden. Koneckonců tento zlepšený výkon budeme mít možnost předvést znovu v Plzni. Los nám totiž připravil malou pikantnost - hrajeme tam znovu příští víkend. V hledišti vše se zaujetím sledoval Martin Šetlík, který koučuje starší dorost Plzně a ten hrál v Karviné hned po mužích. Tak měl možnost vidět naše utkání na vlastní oči a určitě se na nás dobře spolu s trenérem Haberem připraví. My ale pojedeme do Plzně vyhrát - pokud chceme pomýšlet na obhajobu titulu - a to my chceme, tak tam vyhrát musíme!