HCB Karviná
Zápasy
st 22.5.2019 |

Neproměnili jsme mečbol! Rozhodne se v Plzni

Zápasové menu

Chcete být u rozhodujícího utkání? Pojeďte! V neděli 26.5.2019 se odjíždí autobusem od haly ve 4.00 hod. za 50,- na vlak do Bohumína. Cesta vlakem a vstupenka na utkání je ZDARMA. Je třeba se rezervovat na tel. ‭+420 605 447 546‬ a to do 23.5.2019 do 12.00 hod.​

Čtvrté finálové utkání přineslo opět dramatickou házenou hodnou finálové série. Hrálo se před velmi dobrou kulisou, kterou vytvořila beznadějně vyprodaná karvinská hala, ve které se tentokrát neztratili ani fanoušci hostů.  Začátek utkání patřil hostům, kteří se rychle ujali vedení 2:0. Nicméně jsme vzápětí otočili skóre a v 11. minutě byl stav 6:3 pro nás. Toto vedení jsme si udržovali do 21. minuty. To svítil na světelné tabuli stav 12:9 v náš prospěch. Potom přišla pasáž, ve které jsme se nemohli dlouhou dobu prosadit a hosté otočili skóre na 12:14. Domácí zradila koncovka a to co ve třetím utkání v Plzni vycházelo na jedničku, dnes nefungovalo. Přesto že si hosté brali na osobku špílmachra Brůnu, tak jsme si šance dokázali vypracovat, ale ty jsme bohužel neproměňovali. Často jsme ztroskotali na velmi dobře chytajícímu Šmídovi v brance Plzně

Skoro celý druhý poločas byli mírně vepředu hosté a my se dále trápili v koncovce. Hosté si vypracovali náskok čtyř branek a přes naši veškerou snahu jsme se nedokázali dlouho přiblížit. Naši borci ale neustále dřeli, bojovali a to nakonec přece jen přineslo ovoce. V 57. minutě jsme poprvé srovnali na 27:27. To se pěknou střelou zdálky prosadil Marek Monczka. Hosté ale dokázali znovu najít skuliny v naší obraně a vedení se znovu překulilo na jejich stranu. Vyrovnání na konečných 29:29 zařídil v poslední minutě Radim  Chudoba, který se rozehrál v druhém poločase k velmi dobrému výkonu.

Následoval hned sedmičkový rozstřel a v této loterii byli šťastnější hosté. V šesté sérii se neprosadil Jan Užek a hosté si odvážejí vítězství ve čtvrtém duelu. Rozhodne tedy až poslední pátý zápas na západě Čech.          

Pojeďte naše borce podpořit v tomto utkání sezóny!

Statistiky hráčů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Statistiky brankářů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Ohlasy k utkání

Marek Michalisko, trenér HCB Karviná: „Co k tomu říct - porážka na sedmičky, hodně těžký zápas. Nezačali jsme špatně, vedli jsme, pak ale přišla fáze, kdy jsme vyrobili dost technických chyb a neproměnili řadu šancí. Teď je Plzeň ve výhodě, ale máme ještě jeden zápas před sebou. Už jsme tam vyhráli a tak je to třeba zopakovat. Dnes jsme zklamáni, chtěli jsme slavit před našimi fanoušky, nezbývá než se dát do kupy a v neděli se pokusit o to, co se nám povedlo minulou neděli."

Marek Monczka, spojka HCB Kaviná: "Nehráli jsme jako v Plzni, hráli jsme hůř v obraně i v útoku, nesedl nám zápas. Možná se projevila nervozita. Jako by někteří kluci trochu nezvládli ten tlak před plnou halou. Ale loni jsme taky vyhráli v Plzni, možná to klukům pomůže, že nebudou hrát před tolika svými fanoušky a budeme bojovat, ať to dotáhneme do vítězného konce."

Michal Tonar st., trenétr Talentu Plzeň: „Finále, jak má být. Bylo to otevřené do poslední vteřiny. Štěstí se dneska přiklonilo k tomu šťastnějšímu. Jsme rádi, že jsme to zvládli, vrátíme to do Plzně, kde bude krásné zakončení série. Dnes to bylo o hodně lepší než v neděli doma. My jsme věděli hned po zápase, že s tolika chybami a neproměněnými šancemi se vyhrávat nedá. Kdybychom to dnes zopakovali, tak je to konečná. Jsme rádi, že jsme to zvládli. Brankáři podali excelentní výkon, i v útoku zlepšení obrovské, máme pár dní na to, abychom odpočinuli a nachystali se na poslední zápas.“

Karel Šmíd, brankář Talentu Plzeň: „Jsem moc rád, že to vyšlo a já mohl přispět nějakými zákroky. Je to ale týmový sport, sice jsem rád za svůj výkon, ale kluci mě podpořili. Byl to obrovský rozdíl oproti domácímu utkání. Hráli jsme skvěle v útoku i v obraně. Oba týmy se znají dokonale, bude to v tom pátém utkání hlavně o nasazení."

Jakub Šíra, pivot Talentu Plzeň: „Jeli jsme tady s tím, že nemáme co ztratit a necháme tu všechny síly, co v nás zbyly. To se nakonec povedlo. Před koncovkou jsme vedli o čtyři góly, ale Karviná to nakonec stáhla a sedmičky, to už je loterie. A v té jsme byli šťastnější. To je vždycky vabank. Teď nás čeká rozhodující pátý zápas o všechno. Věřím, že přijde hodně lidí a podpoří nás."

Fotogalerie