Nevydařený duel v Hranicích
17.09.2017  |  

Nevydařený duel v Hranicích

Do Hranic jsme odjížděli s cílem bodovat. Domácí ale po dvou venkovních porážkách hráli poprvé před vlastním publikem a tak bylo jasné, že nic nedají zadarmo a nebudou chtít připustit další bodovou ztrátu.

2.kolo, neděle 17.9.2017

HRA
33:28(16:13)
KAR

Sedmimetrové hody: 1/1 - 3/1
Vyloučení: 3 - 7
Rozhodčí: Bečička, Horák
Sled branek: 1:3, 7:4, 10:6, 15:10, 16:16, 20:17, 21:22, 24:22, 30:25, 33:28
Diváků: 360

TJ Cement Hranice: Kučerka, Magrla, Zemánek, Brož, Šmíd 2, Bechný 4, Andrš 1, Hub 2, Mičola 1, Tůma 6, Indrák, Mičkal 9/2, Kozlovský 3, Krupa, Pomahač, Pernička 5.

HCB Karviná: Marjanovič, Mokroš – Brůna 7, Pindej, Plaček, Mimič 1, Monczka 3, Piatek 4, S. Mlotek 5, T. Mlotek, Nedoma 2, Solák 3, Nantl, Zbránek 3, Jiří Užek.

Komentář k zápasu

Utkání pro nás začalo velmi dobře. Třemi rychlými, jednoduchými brankami jsme se už ve třetí minutě ujali vedení 3:1. Ale dál to tak snadné to nebylo. Domácí rychle srovnali, zlepšili obranu a za ní jako tradičně řádil Kučerka. Naši hráči při snaze o rychlý přechod do útoku vytvořili několik nepřesností a rázem z toho bylo vedení domácích 7:4 ve dvanácté minutě. Hranickým jsme umožňovali jednoduchými obstřely obrany skórovat a na tyto střely byl krátký i Marjanovič v naší brance. V 17. minutě si naše lavička vybrala oddechový čas a do branky šel Mokroš.

Bohužel to nebylo lepší ani v útoku. Neproměnili jsme dva sedmimetrové hody, něco pochytal Kučerka a chybělo i trochu štěstí či přesnosti v koncovce - nastřelili jsme tři tyče. To všechno znamenalo, že domácí si vytvořený náskok neustále udržovali a jednu dobu dokonce vedli rozdílem pěti branek. To na ukazateli svítil ve 23. minutě stav 15:10. Koncovka poločasu byla přece jen o něco lepší. Vysunuli a zrychlili jsme obranu a domácí se tak snadno nedostávali ke střelbě. Podařilo se nám poločasový výsledek stáhnout na rozdíl tří branek a do šaten se šlo za stavu 16:13 pro domácí.

Druhý poločas jsme začali opět lépe my. Dvěma rychlými brankami jsme se dostali do kontaktu. Poté byla přetahovaná o každý míč, o každou branku. Vysunutou obranou jsme domácí několikrát přinutili ke ztrátě míče a dařilo se nám skórovat. Nicméně Kučerka v brance domácích nadále podával výborný výkon a téměř vygumoval naše křídla. Bohužel se to nedá říct o Marjanovičovi v naší brance. Do druhého poločasu nastoupil znovu do branky on ale nevedlo se mu nějak lépe než v tom prvním, nicméně je třeba říct, že mu vůbec nepomohla obrana.. Přesto se nám přece jen podařilo vyrovnat průběh utkání a ve 44. minutě jsme šli do vedení. Potom opět zaúřadoval Kučerka - vychytal úplně volného Piątka na brankovišti a z rychlého útoku domácí srovnali. A tak místo náskoku o dvě branky bylo srovnáno. Jako by tento okamžik domácí nakopnul a naopak naše hráče psychicky ovlivnil. Od té doby měli domácí opět navrch a podařilo se jim znovu budovat náskok. I přes naši veškerou snahu, hru na hranici rizika s vysunotou obranou a snahou o rychlé zakončení se nám nedařilo jejich náskok znovu smazávat. Ještě sice nakrátko jsme byli v kontaktu o jedinou branku při stavu 26:25 ale to bylo vše. Poté už si domácí utkání a jeho koncovku pohlídali a my už nedokázali toto nevydařené utkání zdramatizovat.

Příští týden nás čeká v domácím prostředí nevyzpytatelný celek z Nového Veselí, který včera podlehl o jedinou branku silnému Talentu Plzeň. Věřím, že v tomto duelu znovu předvedeme podařený výkon a navážeme spíše na první duel s Brnem než na tento nepodařený v Hranicích. Přijďte v neděli dopoledne povzbudit naše borce v cestě za dalšími body extraligy.

Ohlasy trenérů

Marek Michalisko, trenér HCB Karviná: Jsme hodně zklamaný. Hráli jsme totiž strašně v obraně a bez kvalitní obrany to nejde. Bez kvalitní obrany vázne i založení útoku. Prostě jsme vyhořeli. S tím se toho moc uhrát nedá. Ani bych neřekl, že Hranice se na nás nějak vyhecovaly, nebo se chtěly předvést před svými diváky. Bylo to v nás. V útoku jsme problémy neměli. Že nám Pepa Kučerka v hranické bráně něco chytí, s tím se dá počítat vždy. Ale tak bídně jsme v obraně nehráli snad ani v přípravě. Aspoň je vidět, že máme stále na čem pracovat.“

AKTUÁLNĚ

Změny v přpravě

27.07.2020

Ve středu 29.7. hrajeme v Potrkowie o hodinu později, tedy v 19 hodin. A utkání v Povážské Bystrici se nakonec hrát nebude, soupeř nám ten přípravný duel odřekl.


Změna termínu přípravného zápasu

24.07.2020

Dne 8.8.2020 jsme měli hrát na domácí palubovce s Gwardií Opole. Utkání se bude hrát o den dříve, tedy 7.8.2020 v 18:30 hodin.


Darovali jsme krev

14.05.2020

Daruj Krev🩸 Naši muži ve středu darovali krev v karvinské nemocnici. Této akce se již zúčastnili po několikáté! Díky Vám chlapi


Předprodej na Madeiru!

11.02.2020

Pokud si chcete pro jistotu koupit lístek na nedělní odvetu Challenge Cupu už v předstihu, můžete. A to ve čtvrtek a pátek od 9-12 a 13-15:30 hodin.


Sledujjte online naše utkání s Madeirou!

09.02.2020

Online přenos poběží na této adrese. Hrajeme v neděli 9.2.2020 v 19 hodin našeho času.


ARCHIV AKTUALIT

ANKETA

Los pro EURO 2022 nám přisoudil týmy Ruska, Ukrajiny a Faerských ostrovů. Co si o skupině myslíte?

 
 
 
 
 

TABULKA

# TÝM Z B SKÓRE
KOMPLETNÍ TABULKA