st 14.4.2021 | Redakce

Páté utkání série jsme zvládli a těšíme se na Lovce!

Poslední páté utkání čtvrtfinále slibovalo po předešlých vyrovnaných zápasech napínavou podívanou. A také se tak stalo. Naši hráči nastoupili do utkání koncentrovaně a hosté opět s velkým nasazením a motivací. To se projevilo hned na začátku.

Hosté totiž vedli ve čtvrté minutě 1:3. Poté ale začali úřadovat domácí střelci. O prvních šest branek Karviné se totiž podělili Patzel se Solákem a domácí šli do vedení 6:4. V dalších minutách jsme měli trochu navrch, a to jsme ještě neproměnili řadu šancí. Brankář Mizera v hostující brance čaroval a přidával jeden zákrok za druhým. Ale díky tomu, že Karviná dobře bránila a také díky tomu, že se náš Růža osobně věnoval hostujícímu Mořkovskému, a také se postupně rozchytával Marjanovič v naší brance, tak náš náskok pomalu narůstal. Ve 21. minutě zvyšoval Růža na 11:6. Hosté ale nic nezabalili a pokračovaly brankové dostihy. Hrálo se rychle na obě strany a ve 28. minutě hosté stáhli náskok na pouhou jedinou branku. Koncovka poločasu ale vyšla skvěle pro změnu nám a do šaten jsme šli s náskokem tří branek.

Tento náskok jsme si udržovali v podstatě po celý druhý poločas a přes veškerou snahu zuberských mladíků už nedokázali hosté utkání ještě více zdramatizovat. Rozhodující páté utkání čtvrtfinále jsme nakonec přece jen zvládli lépe a postoupila jsme do semifinále, ve kterém se utkáme s Lovosicemi.

Semifinálová série začíná už tuto neděli v 10:15 na naší palubovce a opět před televizními kamerami.

V semifinále se týmy utkají opět na tři vítězná utkání, avšak tentokrát se družstva střídají v pořadatelství utkání už po jednom zápase, tedy u družstva lépe umístěného po základní části se bude hrát první, třetí a případné páté utkání série, druhý a čtvrtý zápas se hraje u hůře umístěného týmu. Stejně se pak bude postupovat i ve finále.

Všechna utkání play off se hrají na vítězství. Je-li výsledek utkání po uplynutí 60 minut hrací doby nerozhodný, bude rozhodnuto střelbou sedmimetrových hodů.

Chance play off STRABAG Rail extraligy – semifinále

HCB Karviná – HK FCC Město Lovosice

18.4.2021 10:15 HCB Karviná – HK FCC Město Lovosice (přímý přenos ČT Sport)

21. 4.2021 20:15 HK FCC Město Lovosice - HCB Karviná (přímý přenos ČT Sport)

25. 4.2021 10:15 HCB Karviná - HK FCC Město Lovosice (přímý přenos ČT Sport)

5.5.2021 20:00 HK FCC Město Lovosice – HCB Karviná

8.5. 2021 10:15 HCB Karviná – HK FCC Město Lovosice

Talent tým Plzeňského kraje – HC Dukla Praha

17. 4.2021 12:30 Talent tým Plzeňského kraje – HC Dukla Praha (přímý přenos ČT Sport)

21. 4. 2021 17:00 HC Dukla Praha – Talent tým Plzeňského kraje

24. 4. 2021 10:15 Talent tým Plzeňského kraje – HC Dukla Praha (přímý přenos ČT Sport)

5.5. 2021 16:30 HC Dukla Praha – Talent tým Plzeňského kraje

8.5.2021 10:15 Talent tým Plzeňského kraje – HC Dukla Praha

Plánovány jsou rovněž přenosy ze čtvrtých a pátých utkání semifinále, program přenosů se bude odvíjet od průběhu jednotlivých sérií.

O víkendu odstartuje semifinále play off i boje o páté místo

„Musím pochválit své hráče a poděkovat jim za to jak zvládli dnešní zápas. Byl to obrovský tlak na celý klub. Přistoupili k utkání velmi zodpovědně. Ale také bych chtěl poděkovat hráčům Zubří, kteří hráli opravdu dobře a byli nám velmi těžkým soupeřem," řekl po utkání trenér Karviné Michal Brůna.

Michal Tonar, trenér Zubří, přes zklamání své hráče pochválil. „Jsme smutní, že to nevyšlo. Jeli jsme sem odhodlaní se o vítezství poprat, ale v rozhodujících momentech jsme udělali o něco víc chyb než domácí a tím se Karviná dostala do malého náskoku a už to bylo nad naše síly. Musím poděkovat celému týmu za předvedené výkony a velkou bojovnost.“