so 18.4.2015 |

Plzeň potvrdila roli favorita

Sen o senzačním, postupu do finále extraligy se rozplynul. I v třetím utkání semifinálové série totiž Plzeň potvrdila roli favorita a dokázala u nás zvítězit. Konečný stav série je tak 3:0 v její prospěch a nás bude čekat souboj o bronzové medaile s poraženým ze série Brno - Lovosice. Tam mají k úspěchu pořád blíž Brňané.

Hned vstup do utkání tak trochu předznamenal celý jeho průběh. Neproměnili jsme stoprocentní šance jak z prostoru pivota (Honza Užek) nebo i Veřmiřovského sedmičku. A tento průběh pak pokračoval i dále. Hosté se prosazovali o poznání snáz než my. My jsme se na každou branku nadřeli a vzápětí hosté znovu skórovali. V devatenácté minutě to bylo už 3:9 situace nevypadal vůbec dobře. Trenér Hudeček zareagoval logicky oddechovým časem a ten pomohl přece jen vývoj utkání korigovat. Ve 28. minutě byl stav o dvě branky (10:12) a měli jsme možnost snížit na rozdíl jediné. Tu jsme ale bohužel nevyužili a hosté naopak proměnili snadno své šance a po třech trefách v řadě stanovili poločasové skóre na rozdíl pěti branek (10:15).

Se začátkem druhé půle trvala naděje na korigování stavu jen chvíli. Marek Monczka skóroval a snížil na 11:15 ale pak se opět prosazovali hosté. Škvařil s Linhartem si otevřeli na palubovce střelnici a po sérii branek z větší vzdálenosti navýšili náskok na 11:18 ve prospěch Plzně a o osudu utkání a tím i semifinálové série bylo definitivně rozhodnuto. Naši hráči se ale nepoložili, dál bojovali a přesto, že hosté měli navrch dokázali přece jen po podařených kombinacích skórovat. V 54. minutě snižoval Frančík na rozdíl pěti branek. Hosté ale zkušeně znovu zapli a náskok navýšili. Přece jen byl poznat rozdíl mezi prvním týmem dlouhodobé části a sedmým.

Fanoušci potleskem v posledních minutách zápasu ocenili hru obou soupeřů a domácí za to, že dokázali vzdorovat favoritovi. Plzeň zaslouženě postoupila do finále a nás čeká série o bronz. I ten je určitě cennou a velkou motivací pro tým. Vždyť kdo by po nepříliš vydařené sezóně doufal, že se o něj vůbec budeme moci ucházet.

Přijďte nás, prosím, podpořit i v sérii o třetí místo buď proti Brnu nebo Lovosicím. Zisk bronzové medaile by po pěti letech medailového půstu byl určitě cenným ziskem!

Jaroslav Hudeček, trenér Baníku OKD Karviná: „Naším problémem byla spíše útočná fáze, protože jsme neproměňovali šance, dále jsme měli problémy s technickými chybami a nepřipravenou střelbou. Říkal jsem už dřív, že jsme měli vyhrát první utkání v Plzni a série by vypadala určitě jinak. Nedokázali jsme tehdy otočit výsledek a Plzeň získala herní jistotu a psychickou výhodu. Nezbývá než pogratulovat soupeři k vítězství v sérii a soustředit se na souboj o bronzové medaile.

Martin Šetlík, trenér Talent M.A.T. Plzeň: „Nám se podařilo zachytit vstup do utkání a pořád jsme byli o krok vpředu. V poločase to už bylo o pět gólů a to nás uklidnilo. Důležité pro nás bylo, že jsme zvládli začátek, což se ukázalo jako klíčové.“