HCB Karviná
Zápasy
ne 17.10.2010 | Ivo Dudek

Po Lovosicích si bod odváží i Jičín

Zápasové menu

V dnešním sedmém kole Zubr Extraligy jsme pokračovali v nepřesvědčivých výkonech z poslední doby a hosté toho dokázali dokonale využít. Odvážejí si totiž zasloužený bod, který si za svou bojovnost a nasazení v utkání určitě zasloužili. Zvláště po tom, co my jsme jim ten zisk bodu naši hrou moc nezkomplikovali.

Utkání začalo svižně a první branku utkání vstřelil Sliwka. Byla to bohužel ale jeho poslední. V dalším průběhu zápasu se totiž naše trápící se spojky téměř neprosazovaly. Jedinou výjimkou byl, jak se v posledních utkání stalo pravidlem, Vojta Petrovský. A tak střílení branek obstarával hlavně Roman Požárek, který se vrátil po zranění a ukazoval velkou chuť do hry. Stal s osmi brankami nejlepším střelcem utkání.

Hosté z Jičína ale brzy poznali, že nehrajeme v té pohodě a formě jak na to byli v minulosti v Karviné zvyklí a rozehráli se k dobrému výkonu. Po celý první poločas byli na dostřel. Až ke konci poločasu vystřídal trápícího se Drápala v brance Lefan, zaznamenal několik zákroků a pomohl tak svým spoluhráčům k vytvoření malého náskoku před odchodem do šaten.

Nástup do druhého poločasu ale žádnou změnu nepřinesl. Naopak. Hosté s přehledem náskok stáhli a šli do malého vedení. Naši první branku v druhém poločase jsme vsítili až v 38. minutě z ruky Mrózka. Také pro něj to byl bohužel jediný zásah, když neproměnil později ani sedmimetrový hod. Ty později zahodili i Petrovský a Lyžwa. Když k těmto neproměněným sedmičkám přidáme i další neproměněné šance, není se čemu divit, že hosté nakonec vybojovali remízu. Vždyť v druhém poločase jsme dali jen sedm branek a s takovou malou produktivitou se opravdu nedá vyhrávat.

Doufejme tedy, že ztracenou formu a pohodu najdeme příští týden ve Frýdku Místku. Ale ani tam to nebude jednoduché. Frýdek totiž v posledních dvou kolech prokazuje, že jeho forma stoupá a určitě to bude chtít dokázat i proti nám. Vždyť minulý týden porazil Duklu a teď prohrál v Zubří o jedinou branku!

Statistiky hráčů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Statistiky brankářů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Ohlasy k utkání

Petr Babák, HBC Jičín: Dneska mám radost, že nemusím jako vždy v minulosti pouze gratulovat domácím k vítězství. Dnes si my odvážíme bod a to se z Karviné nevozí každý den. Za druhé musím smeknout před naším mančaftem, který ten bod doslova vydřel enormním nasazením.

Jozef Hanták, HCB OKD Karviná: Hosté si svým disciplinovaným a nadšeným výkonem bod zasloužili. Dnes byl opět našim největším nepřítelem neproměňování jasných gólových příležitostí. Kromě Romana Požárka ale k němu se nikdo nepřidal. Důkazem toho jsou neproměněné sedmimetrové hody a náskoky z brankoviště. Úspěšnost střelby se pohybovala jen těsně nad 40 procenty a s tím se těžko vyhrává. Na tréninku se střelbě už velmi věnujeme ale v průběhu zápasu už za hráče ani já ani nikdo jiný nepůjde tu sedmičku nebo šanci proměnit. Od toho už jsou hráči aby v té chvíli zakončili akci tak jak nejlépe umí.

Martin Kostelník, manažer HCB OKD: Já jsem nesmírně zklamán z výkonu našich hráčů kde dobrý výkon podal jen Roman Požárek a přidal se pak k němu Kuba Lefan, který konec zápasu odchytal velmi dobře a vlastně nepustil gól z dálky a chytil i nějaké náskoky a brejky.

Fotogalerie