Po přestřelce ve Frýdku Místku jsme zůstali bez bodu
21.12.2015  |

Poslední letošní utkání ve Frýdku Místku se změnilo v divokou přestřelku po které se radovali šťastnější domácí. Ti se tak po posledním letošním kole uhnízdili" na pátém místě tabulky. My zůstali na místě osmém. Náskok na devátou Kopřivnici ale zůstal pětibodový. Ta totiž prohrála ve Zlíně. Ten si připsal druhou letošní výhru v krátkém sledu za sebou.

15.kolo, neděle 20.12.2015

FMK
36:33(18:17)

Sedmimetrové hody: 2/2 - 2/2
Vyloučení: 6 - 2
Rozhodčí: Fukala, Mohyla
Sled branek: 3:3, 8:6, 12:8, 13:13, 18:16, 20:18, 21:23, 25:25, 28:28, 30:30, 33:31, 36:33.
Diváků: 516

Pepino SKP Frýdek-Místek: Pyško Vít, Bosák Jakub 2, Klaban Tomáš 2, Pomichálek Martin, Rajnoha Jan, Meca Roman 7, Mynář Dalibor, Petrovský Vojtěch 9/2, Gřešek Adam, Vacula Michal 1, Kichner Petr 3, Štolcar Petr, Strack Sebastián 8, Rajnoha Lukáš 1, Krahulík Miloslav 3.

HCB Karviná: Lefan Jakub, Schams Vít, Monczka Marek 5, Veřmiřovský Lubomír 3, Hanisch Libor 3, Plaček Jan, Freiberg Petr 4/2, Mlotek Slavomír 5, Mlotek Tomáš 1, Frančík Lukáš 7, Užek Jiří 1, Paululik Michal 4.

V regionálním derby se tentokrát z výhry důležitých bodů pro horní půlku tabulky radovali házenkáři Frýdeku-Místku. Po vyrovnaném prvním poločase, kdy se domácí drželi pouze minimálního jedno až dvoubrankového náskoku, se drama přesunulo i do druhé třicetiminutovky. Tehdy začali do řízení tempa zápasu více promlouvat i hráči Baníku Karviná, kteří se několikrát rovněž ujali minimálního vedení (22:23, 23:24). Až do 51. minuty se oba celky přetahovaly o vedení, to se ale nakonec ustálilo na straně domácích (34:32). V závěru náskok navýšili frýdecko-místečtí házenkáři dokonce na čtyři branky, Frančík ale zajistil Karviné alespoň kosmetickou korekci na konečných 36:33.

Titulní foto: Jan Smékal

Ohlasy trenérů

Aleš Chrastina, trenér SKP Frýdek-Místek: "Bylo to dramatické utkání, pohledné pro diváka, mělo všechny známky derby. Neměli jsme o motivaci nouzi. V prvním poločase jsme měli čtyři pět minut výpadek, velké problémy nám dělal výborně hrající Hanisch. Důležité zákroky ale předvedl Petr Štolcar. My jsme v závěru utkání otočili a nakonec, řekl bych, zaslouženě vyhráli. Výborně nám zahráli Meca a Strack, potřebujeme, aby se nám dobře chytla křídla."

Roman Farář, vedoucí týmu HCB OKD Karviná: "Určitě to bylo dramatické derby, domácí byli šťastnější, na góly v závěru už jsme nedokázali zareagovat. Dnešní zápas rozhodli gólmani."