HCB Karviná
Zápasy
po 21.12.2015 |

Po přestřelce ve Frýdku Místku jsme zůstali bez bodu

Zápasové menu

Poslední letošní utkání ve Frýdku Místku se změnilo v divokou přestřelku po které se radovali šťastnější domácí. Ti se tak po posledním letošním kole uhnízdili" na pátém místě tabulky. My zůstali na místě osmém. Náskok na devátou Kopřivnici ale zůstal pětibodový. Ta totiž prohrála ve Zlíně. Ten si připsal druhou letošní výhru v krátkém sledu za sebou.

V regionálním derby se tentokrát z výhry důležitých bodů pro horní půlku tabulky radovali házenkáři Frýdeku-Místku. Po vyrovnaném prvním poločase, kdy se domácí drželi pouze minimálního jedno až dvoubrankového náskoku, se drama přesunulo i do druhé třicetiminutovky. Tehdy začali do řízení tempa zápasu více promlouvat i hráči Baníku Karviná, kteří se několikrát rovněž ujali minimálního vedení (22:23, 23:24). Až do 51. minuty se oba celky přetahovaly o vedení, to se ale nakonec ustálilo na straně domácích (34:32). V závěru náskok navýšili frýdecko-místečtí házenkáři dokonce na čtyři branky, Frančík ale zajistil Karviné alespoň kosmetickou korekci na konečných 36:33.

Titulní foto: Jan Smékal

Statistiky hráčů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Statistiky brankářů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Ohlasy k utkání

Aleš Chrastina, trenér SKP Frýdek-Místek: "Bylo to dramatické utkání, pohledné pro diváka, mělo všechny známky derby. Neměli jsme o motivaci nouzi. V prvním poločase jsme měli čtyři pět minut výpadek, velké problémy nám dělal výborně hrající Hanisch. Důležité zákroky ale předvedl Petr Štolcar. My jsme v závěru utkání otočili a nakonec, řekl bych, zaslouženě vyhráli. Výborně nám zahráli Meca a Strack, potřebujeme, aby se nám dobře chytla křídla."

Roman Farář, vedoucí týmu HCB OKD Karviná: "Určitě to bylo dramatické derby, domácí byli šťastnější, na góly v závěru už jsme nedokázali zareagovat. Dnešní zápas rozhodli gólmani."