st 24.2.2021 | Redakce

Po vítězství nad Plzní jsme navýšili vedení v tabulce

V televizním šlágru dvou týmů z absolutní špičky tabulky sice Plzeň dramatizovala souboj, body jsme ale nakonec získali my a potvrdili tak své postavení vedoucího celku Extraligy. Vedení nad druhou Plzní jsme navýšili už na pět bodů.

Televizní dohrávka devatenáctého kola přinesla napínavou rychlou házenou velmi bohatou na branky. Diváci u televizních obrazovek se určitě nenudili. Brankový zápis utkání otevřel už ve druhé minutě hostující Škvařil a Plzeň se tak ujala vedení. Bohužel pro ni to bylo naposledy, co vedla. Domácí totiž rychle kontrovali a po pohledných akcích se ujali vedení 3:1 a to dokonce velmi rychle navýšili na 6:2. Přinutili jsme tak trenéra hostů k velmi brzkému time outu. Petr Štochl si jej vzal už v deváté minutě a je třeba říct, že oddechový čas zafungoval dokonale. Hosté našli recept na naši obranu a za pouhou minutu už to bylo pouze o dvě branky. Tento malý náskok jsme si ale pořád drželi a nedovolili hostům srovnat krok. V koncovce poločasu jsme dokonce navýšili na pět branek.

Nástup do druhého poločasu patřil hostujícímu Talentu. Dvěma brankami v řadě snížil na 20:17 a vrátil se do zápasu. Tento rozdíl dvou až tří branek držel po podstatnou část druhé půle. Ve 42. minutě dokonce snižoval Petr Vinkelhöfer ze sedmičky na 26:25. Hosté byli v euforii a hnali se za vyrovnáním. Nicméně tuto nervózní pasáž naši borci ustáli a nedovolil Západočechům vyrovnat. Brankové hody se nezastavily a v navyšování skóre byli opět úspěšnější naši hráči. Plzeňští Škvařil s Tonarem se sice snažili co nejvíce prosazovat, ale byť se jim to dařilo, vždy jsme našli přesnou odpověď a náš náskok opět narůstal. Našimi nejpilnějšími střelci byli Solák a Patzel s Užekem. Pět minut před koncem už bylo rozhodnuto a dva body ze šlágru kola zůstaly po zásluze v Karviné. Získali jsme na své pronásledovatele náskok pěti bodů a velmi slibnou pozici před koncem základní části.

Michal Brůna, trenér HCB Karviná: „Hrál se zápas, který se mohl divákům u televize líbit. Mohli jsme už v první půlce získat vyšší náskok, ale v jednom momentě, když jsme šli do rychlého útoku, jsme udělali chybu a hosté pak dali v rychlém sledu tři branky a stav byl zase skoro srovnaný. Plzeň předvedla dobrý výkon, a co se týče nás, tak jsem celkem spokojený s útokem ale v obraně byla řada chyb a těch se musíme v Plzni vyvarovat.“

Petr Štochl, trenér Plzně: „Zápas se musel líbit, byl plný emocí a branek. I když výsledek tomu neodpovídá, ale bylo to drama nějakých 55 minut. Podali jsme myslím dobrý výkon, takže z tohoto pohledu spokojenost, ale horší je to, že odjíždíme bez bodu, a hlavně to, že jsme přišli o zraněného Bogdaniće. Padlo hodně branek, ale to se dalo čekat. Oba týmy hrají rychle na hodně útoků. Karviná má velkou palebnou sílu, kterou ještě v létě posílila o Vojtu Patzla.