st 17.10.2018 |

Po výhře nad Plzní jdeme na první místo tabulky!

V dnešní dohrávce 6. kola Strabag Rail extraligy jsme přivodili Plzni první porážku v soutěži a v nebývale dramatickém zápase ukořistili cenné vítězství 24:22.

Zprvu vypadalo vše růžově. Nemo v bráně předváděl fantastické zákroky a Plzeň se nemohla v útoku prosadit. Během deseti minut jsme inkasovali jedinkrát, během dvaceti jen pětkrát a vedli jsme 10:5.

Pak se začala projevovat únava z víkendového programu v Poháru EHF a nečekaně často jsme v postupném útoku kazili lehké přihrávky.

Plzeň toho využila ke snížení, několik branek nám dala do prázdné brány. Poločas skončil nerozhodně 11:11 a vyrovnaná byla i celá druhá půle.

Na jejím začátku se hosté ujali vedení a navrch jsme přišli o přísně vyloučeného Dominika Soláka.

Od stavu 12:15 přišlo neuvěřitelné vzepětí našeho týmu. Kluci bojovali jeden za druhého, nesmírnou obětavostí a dřinou jsme skóre otočili a drželi těsný náskok.

Zahrála nám křídla a na pivotu Jan Užek, jehož branky znamenaly vedení 23:20. Plzeň na nás vytáhla v závěru presink, ale vše jsme ustáli a doslova urvali kýžené vítězství, které nás posunulo na první místo tabulky.

Marek Michalisko: „Byly to nervy. Asi ne tak pohledná házená, spíš udřená, ubojovaná, na druhou stranu asi skvělé drama pro diváky. Opravdu tam bylo moc technických chyb. I od našich nejzkušenějších. Míče jsme Plzni doslova věnovali, ale celý tým se semkl, zabojoval a výhru jsme vydřeli. Bylo to náročné, ale síla týmu se projevila."​