so 3.4.2021 | Redakce

Porazili jsme Zubří a ujali jsme se vedení v sérii.

Do čtvrtfinále proti Zubří jsme vstoupili z prvního místa po dlouhodobé části a dá se tak říct, že jsme papírové předpoklady splnili a ujali jsme se vedení 1:0 na zápasy.

První utkání čtvrtfinále Chance play-off Strabag Rail extraligy mezi tradičními rivaly začalo velmi „nažhaveně“ a vlastně hned od začátku se mezi hráči jiskřilo a také vylučovalo. Pocítil to záhy Vojta Patzel, který byl hned v prvním průniku na brankoviště atakován a hostující Hybner si šel na dvě minuty odpočinout. V první desetiminutovce jsme byli úspěšnější a ujali jsme v osmé minutě vedení 5:1. Hosté se ale v dalším průběhu dostali zpátky do hry a snižování náskoku zařizoval zejména agilní Mořkovský. Jednak s jistotou proměňoval sedmičky a k tomu přidal i přesnou střelbu z dálky.

V šestnácté minutě hosté dokázali snížit na pouhou jedinou branku a až do 26. minuty drželi s našimi hráči krok. Koncovka poločasu ale patřila nám a dokázali jsme odskočit a položili jsme základ k zisku prvního vítězství této série. Do šaten jsme šli s náskokem šesti branek. Zatímco na straně hostů se v útočné fázi prosazoval zejména zmiňovaný Mořkovský, tak na naši straně byla palebná síla rozdělena v podstatě mezi všechny posty.

Na začátku druhého poločasu jsme ještě navýšili vedení až na osm branek, uklidnili jsme se a postupně kráčeli k vítězství. Ale i za tohoto stavu se hrála oboustranně rychlá házená, plná pěkných akcí. Hosté dokazovali, že se do play off dostali právem.

Hned zítra dopoledne v 10:30 se můžeme těšit na další porci kvalitní házené na karvinské palubovce.

Tentokrát už ne v televizi ale fandit na dálku můžete u přenosu na webu tvcom.cz

Michal Brůna, trenér HCB Karviná: „Já osobně nejsem spokojen nikdy, ale ten zápas jsme zvládli. Zubří nastoupilo tvrději, ale s tím jsme počítali, takže nakonec jsem celkem spokojený. Na konci první půle jsme si udělali rozhodující náskok a to rozhodlo. Zubří má běhavý a perspektivní tým, já je chválím dlouhodobě, protože se mi líbí, jak to tam dělají. Nebojí se, dneska zahráli fakt hodně dobrý první poločas a ztížili nám to.“

Michal Tonar, trenér HC Robe Zubří: „Já dnes musím být pozitivní, tím nemyslím testování na covid, ale náš výkon. Ten byl v pořádku. Vstup nebyl dobrý, to je ale naše stará bolest, začínám hrát až v okamžiku, kdy prohráváme 1:5. Nicméně pak jsme hru zcela vyrovnali a jen škoda konce první půle, kdy jsme to nezvládli a nechali si dát snad šest branek za sebou. Takové výpadky pak stojí hodně sil. Začali jsme zbytečně panikařit, nedrželi se toho, na co jsme se celý týden připravovali. Vrátili jsme se k tomu zase až ve druhé půli a myslím, že jsme Karvinou potrápili. Prohrát o sedm není rozdíl, za který bychom se měli stydět. Možná jsme mohli být ještě odvážnější a dopadlo by to lépe.