HCB Karviná
Zápasy
ne 22.9.2013 |

Porazili jsme mistra a získali tak dva body

Zápasové menu

Hráči se zřejmě poučili ze svých chyb v utkání se Zubřím minulý týden a dokonale zaskočili mistra. Nastoupili jsme totiž velmi sebevědomě a od začátku jsme měli otěže zápasu ve svých rukou. Celý zápas jsme vedli a po zásluze jsme zvítězili. A to se dá říct, že vítězství o tři branky je pro soupeře ještě lichotivé. Mohlo to totiž skončit i daleko větším rozdílem.

Do utkání jako by nastoupila úplně jiná sestava, než která hrála minulý týden v Zubří. Hráči byli plni sebevědomí, rychle kombinovali a hlavně výborně bránili. Taktika naordinována trenérem Michaliskem skvěle fungovala a hráči hostů měli velký problém se přes naši pružnou, rychlou a velmi pohyblivou obranu prosadit. Na hrotu obrany se činil Marek Vančo a za obranou se chytil výborně chytající Michal Vydra.

V útoku jsme měli možnost vidět trochu nezvyklé složení spojek, když se na středu střídali Slávek Mlotek s Iljou Vučkovičem a chvílemi i Radimem Chudobou. Tak byly momenty, kdy se na palubovce objevili tři leváci najednou. A tato variabilita fungovala! Hosté nevěděli kterého z hráčů si více hlídat, protože nebezpečí pro jejich svatyni hrozilo od všech. Ve třinácté minutě byl stav 8:2, když se o naše branky postarali zejména výše jmenovaní hráči a s mistrem to nevypadalo vůbec dobře. V dalším průběhu utkání se potvrdilo, že právě tento výborný začátek se ukázal pro osud utkání jako rozhodující.

Tentokrát jsme se dokázali vyvarovat zbytečných technických chyb a hned to bylo znát. Ty dnes spíše produkovali hosté a tak se přes veškerou snahu a zlepšený výkon nedostali na "dostřel". Do šaten jsme si odnesli pětibrankový náskok a ten jsme si v pohodě udržovali i nadále. A dokonce jsme jej navyšovali. Ve 44. minutě jsme vedli už o osm branek (20:12) a přítomní fanoušci měli často možnost ocenit naše hráče potleskem za povedené kombinace zakončené brankou nebo výborné obranné zákroky či zákroky brankáře Vydry.

Až v koncovce jsme povolili hostům kosmetickou redukci stavu, když třemi brankami za sebou snížili stav na konečných 23:20. To nic neměnilo na tom, že jsme získali cenný skalp úřadujícího mistra a uhájili domácí tvrz. Pokud totiž chceme jít do první šestky abychom mohli bojovat o medaile (a my chceme), doma si nemůžeme dovolit ztrácet.

Ve středu jedeme do Prahy k dalšímu utkání Triglav extraligy a doma se se svými fanoušky uvidíme opět už za týden, v neděli 29. září. Přijďte nás povzbudit v boji proti Kopřivnici. Budeme se snažit vaši podporu a důvěru nezklamat!

Statistiky hráčů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Statistiky brankářů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Fotogalerie