Porazili nás naši odchovanci
07.02.2010  |  Ivo Dudek

Dá se říct, že dnes podali z karvinských hráčů nejlepší výkon ti, kteří hráli na straně soupeře. V Hranicích totiž vyrostla malá karvinská kolonie a právě její členové dnes podali výborný výkon. Hranice táhli za vítězstvím Brůna, Tůma a Bednařík. Tito hráči vsítili totiž dohromady 22 branek hostů!

16.kolo, neděle 7.2.2010

27:31(12:16)
HRA

Sedmimetrové hody: 2/1 - 1/0
Vyloučení: 3 - 5
Rozhodčí: Macho, Hájek
Sled branek: 3:3, 8:8, 9:11, 11:14, 13:22, 17:24, 21:27, 24:28, 26:29, 27:31.
Diváků: 731

HCB Karviná: Mrkva, Lefan, Hanisch, Vančo 3, Heinz, Chudoba 3, Faitj 3, Hanták 1, Šulc 2, Kružík 5, Mrózek 1, Petrovský 7/1, Ivanov, Lyžwa 2.
Trenér: Josef Hanták

TJ Cement Hranice: Kučerka, Fabián, Bednařík 6, Brůna 9, Brož 1, Zbránek, Ruber, Čadra 4, Indrák, Bajgar 1, Kovařík 2, Tůma 7, Galus 1.
Trenér: Jan Hegar.

Zápas začal svižně a na obou stranách padaly branky v rychlém sledu. V obraně se nám moc nevedlo ale vynahrazovali jsme to v útoku, kde se dařilo Kružíkovi s Petrovským. V 14. minutě byl stav 8:8. Po prostřídání sestavy se hra dopředu ale "zasekla", v brance hostů se rozchytal k výbornému výkonu Kučerka a Hranice začaly získávat navrch.

Všichni v hale očekávali, že nastoupíme do druhého poločasu aktivně, s nasazením a budeme dotahovat čtyřbrankové manko. Nestalo se tak a my naopak nastoupili vlažně, bez důrazu a umožnili jsme hostům v podstatě rozhodnout zápas. Za deset minut druhé půle jsme vsítili jedinou! branku a hosté šňůrou 6 branek utekli na stav 13:22!

Až v poslední čtvrtině utkání jsme vysunuli obranu, Lefan vystřídal v brance Mrkvu, kterému se příliš nedařilo a začali jsme trochu snižovat vysoké vedení soupeře. To ale bylo dostatečné a na zvrat zápasu bylo pozdě. Pouze jsme snížili na rozdíl čtyř branek.

Touto prohrou jsme si nechali utéct vedoucí čtveřici na rozdíl tří bodů, které ztrácíme právě na našeho dnešního soupeře. Nedokázali jsme tak využít zaváhání Plzně, která překvapivě prohrála v Třeboni, k tomu, abychom trochu stáhli náskok na špici tabulky.

Ohlasy trenérů

Jan Hegar (Hranice): Jsem velmi rád, že jsme zvládli toto těžké utkání. Utkání rozhodlo posledních 10 minut první půle a prvních deset minut té druhé, kdy jsme si vybudovali dostatečný náskok a ten jsme na konci dokázali uhájit, když Karviná změnila obranu začala být důraznější. Za vítězstvím nás táhli bývalí hráči Karviné - Brůna, Bednařík a Tůma, kteří byli vychováni v Karviné dnes a ukázali, že házenou hrát umí.

Josef Hanták (HCB): Gratuluji soupeři k vítězství. Hrál s větším nasazením a souhlasím s Honzou Hegarem, že bývalí Karvinští hráči svým dobrým a taktickým výkonem vzali osud utkání do svých rukou a předčili naše klíčové hráče. Ti zaostali za svými výkony z přípravy, hlavně na turnaji v Polsku.Žádný trenér na světě nemůže dát hráčům do krve nasazení bojovnost a chuť hrát na hřišti. To musí mít hráči v sobě. Odpovědnost je samozřejmě na trenérech a já se jí nezříkám. Je ale fakt, že když hráči neplní taktické pokyny na kterých jsme se dohodli a navíc nedají do hry nasazení a bojovnost, nemůžeme uspět.