Postoupili jsme do semifinále
01.04.2009  |  Dudek Ivo

Druhé čtvrtfinále jsme zvládli a porazili jsme Jičín i po čtvrté v této sezóně. Tím jsme si vybojovali postup do semifinále Zubr extraligy, kde se střetneme s Duklou. Ta si dnes rovněž vybojovala postup, když vyhrála v Kopřivnici 33:25.

Pl Off, středa 1.4.2009

JIC
27:29(12:16)

Sedmimetrové hody: 5/4 – 1/1, vyloučení: 8 – 4, rozhodčí: Opava, Válek, diváků: 500.
HBC RONAL Jičín: Veverka, Barák - Rychna 4, Šulc 2, Novotný, Král 9/4, Bareš 3, Šebek, Kolomazník, Babák, Vtípil 4, Lepieš 1, Kvasnička 2, Mašát 2.

HCB Karviná: Mrkva, Lefan - Pavlíček 2, Vančo, Farář 1, Sliwka 1, Heinz 4/1, Faith 2, Šulc 6, Mrózek 2, Petrovský 3, Požárek 3, Kočí 3, Kavka 2.

Do utkání jsme vstoupili dobře a rychle jsme si vytvořili náskok. Ve 23. minutě jsme vyhrávali 13:7 a zdálo se, že se bude opakovat situace z předešlých vzájemných utkání. Opak byl ale pravdou. Domácí se zvedli a nedovolili aby utržili další debakl. Do poločasu stáhli na rozdíl 4 branek.

Druhé dějství utkání mělo vyrovnaný průběh. Rozdíl ve skóre se příliš neměnil a my jsme vyhrávali pořád o cca dvě až čtyři branky. Drama jsme ale nedovolili.
V 58 minutě proměnil Tomáš Heinz sedmimetrový hod a stav byl 29:26 v náš prospěch. Pak ještě domácí snížili ale více s výsledkem udělat nedokázali.

Ohlasy trenérů

Trenér Hudeček: Spokojen jsem samozřejmě s postupem ale méně s hrou. Šlo to do 25´ prvního poločasu. Pak jsem polevili a nechali hrát domácí, kteří se tak dotáhli na poločasový rozdíl 4 branek. Druhá půle pokračovala v podobném duchu. Obrana fungovala jakž takž ale útok byl špatný. Hráli jsme netrpělivě, neviděli pivota a tvořili hodně technických chyb. Domácí se pořád drželi na dostřel ale dotáhnout úplně jsme přece jen nenechali. Přísnější měřítko dnes snesli jen Tomáš Mrkva a Ondra Šulc.