ne 31.1.2021 | jméno neznámé

Potvrdili jsme roli favorita a do r. 2021 jsme vstoupili vítězně.

V neděli 31. 1. 2021 se na naší palubovce odehrávala dohrávka podzimního devátého kola. Hostili jsme tým Nového Veselí, který je trochu v útlumu a jeho výsledky jsou určitě za očekáváním. Zatím je totiž Nové Veselí na předposledním místě se ziskem čtyř bodů.

Prvních zhruba deset minut byl vývoj utkání vyrovnaný a oba útoky své šance proměňovaly. V dalším průběhu jsme už ale získávali převahu a začaly se naplňovat papírové předpoklady. Naše spojky vytvářely velký tlak na obranu hostí, a pokud se na ně obrana Nového Veselí vysunula, vznikal prostor na pivotu a toho jsme často využívali. Koneckonců je to vidět i z toho, že druhým nejlepším střelcem utkání se stal pivot Gromyko se sedmi brankami. Ve 24. minutě byl stav 16:9 v náš prospěch a položili jsme tak základ pozdějšího vítězství.

Druhý poločas byl opět vyrovnaný a náš náskok nijak významně nenarůstal. Bylo to i díky tomu, že jsme začali zahazovat své šance a nedařilo se nám prosadit i ve vyložených šancích. Nedokázali jsme ani proměnit střely přes celé hřiště do prázdné branky při oslabení hostů. Takže vlastně až do poslední pětiminutovky byl rozdíl ve skóre v podstatě pořád stejný - cca pět až šest branek. Až poslední pětiminutovka se našim hráčům vyvedla. Do hry nastoupili mladíci v našem dresu a hosté jako by trochu „odešli“. Šňůra šesti branek do sítě hostů nakonec znamenala desetibrankový rozdíl ve skóre.

Michal Brůna, trenér HCB Karviná: „První poločas byl ok v útoku. Ve druhém už jsme něco nedali a něco nám pochytali gólmani hostů. Za první poločas jsme dali dvacet branek a za 25 minut druhého poločasu jen deset. Pak naši mladí hráči chytli příležitost a dokázali v poslední pětiminutovce zase náskok navýšit. Takže za dva body po tak dlouhé pauze jsem spokojený, ale celkový výkon mohl být určitě lepší.“

Peter Kostka, trenér TJ Sokol Nové Veselí: „Mám trochu smíšené pocity, protože konečný výsledek moc neodpovídá průběhu utkání. My jsme si už před zápasem řekli, že to je třetí zápas v rychlém sledu a dáme tak šanci i hráčům, kteří obvykle moc nehrají. A ti ji také dostali. Někteří s ní naložili dobře a někteří hůře. I když je zápas rozhodnutý a my víme, že prohrajeme, nemůžeme poslední pětiminutovku prohrát takovým způsobem. Utkání rozhodla obrana. Prohrávali jsme hodně osobních soubojů a dostat v prvním poločase dvacet branek, to se nesmí stát. V druhém poločase jsme opět prohrávali souboje jeden na jednoho a z toho vyplývaly vyloučení. Hráli jsme často v oslabení a tím nám odešla plynulost hry. Domácí vyhráli zaslouženě, přehráli nás a nezbývá než jim pogratulovat.“