ne 3.12.2023 | Redakce

Povedená odveta, Baník postoupil do osmifinále Evropského poháru

Karvinští házenkáři zvládli odvetu třetího kola Evropského poháru proti bosenskému Leotaru a postupují dál. Doma Baník zvítězil 28:21.

Karviná si z Bosny a Hercegoviny přivezla náskok jedné branky. Doma Baník dominoval a od začátku šel za postupem.

Úvodní branku utkání dal na konci první minuty Růža. Hosté sice srovnali, Široký se Solákem ale vzápětí domácí poslali do dvougólového vedení. Leotar od té doby celou dobu jen prohrával. „Do zápasu jsme vstoupili dobře. Vypracovali jsme si náskok, který jsme dobrou hrou udržovali," uvedl domácí kouč Michal Brůna.

Baníku dobře pracovala obrana, domácím se dařilo i v útoku a po třech trefách Patzela ze závěru poločasu karvinští házenkáři vedli už o sedm branek. Do kabin se šlo za stavu 16:10 pro Karvinou.

Po změně stran se toho moc nezměnilo. Karviná i nadále diktovala tempo hry a udržovala si pohodový náskok. Leotar se nejblíž dotáhl ve 44. minutě, kdy to bylo 20:16, domácí pak ale uklidnili Široký a Užek, díky kterým Baník znovu vedl o šest gólů. „Soupeř zkoušel měnit obrany, ale my jsme výsledek stále drželi na své straně," dodal Brůna.

Karvinští dovedli utkání do vítězného konce a po výhře 28:21 postupují do osmifinále. „Dneska jsme změnili obranu a z devadesáti procent jsme hráli jedna pětku. Soupeř s tím měl velký problém, na takovou obranu nemají kombinační hru. Postoupili jsme zaslouženě," uzavřel Brůna.

Děkujeme všem partnerům a především Moravskoslezskému kraji za podporu HCB Karviná v evropských pohárech!