HCB Karviná
Zápasy
so 25.2.2012 | Ivo Dudek

Povinné vítězství v Kopřivnici

Zápasové menu

Vyhráli jsme u předposledního týmu tabulky, ale vítězství nebylo vůbec jednoduché. Spíše naopak. V těchto derby zápasech se týmy z nižších pater tabulky vždy dokážou proti soupeřům za špice náležitě vyhecovat a podat výkon na hranici svých možností. A dnes jsme se o tom mohli přesvědčit i my.

Domácí nastoupili maximálně koncentrovaně a svou aktivitou jakoby trochu zaskočili naše hráče, kteří naopak nastoupili do zápasu trochu vlažně. Po podstatnou část utkání se tak skóre tahalo a nikdo si nedokázal vytvořit žádný náskok. Nám se nepodařilo v obraně ani útoku vytvořit náležitý tlak na soupeře. Spíše naopak. Obrana moc nepomohla Drápalovi v brance. Domácí tak mohli bez problémů střílet a ohrožovat jeho svatyni.

Podobný průběh hry byl i v druhé půli. Až před koncovkou, zhruba v poslední desetiminutovce, začala konečně obrana lépe fungovat, jako by si hráči uvědomili, že už jim tak trochu teče do bot. Z rychlých protiútoků jsme si vytvořili náskok, který jsme ale nedokázali navýšit tak, aby se koncovka dohrávala už v klidu. Ale přesto jsme svými zkušenostmi dokázali závěr zápasu zvládnout lépe než domácí a dva body jsme si tak přece jen odvezli. Nepřipustili jsme tak velké překvapení na náš účet.

Statistiky hráčů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Statistiky brankářů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Ohlasy k utkání

Rastislav Trtík: Nastoupili jsme do utkání trochu bohorovně, jako by se nemohlo nic stát. Tento přístup nesnáším a určitě si o tom s hráči ještě promluvím. Dokázali jsme ale zvítězit, přesto, že jsme neodevzdalo optimum a to je nejdůležitější. Nehrála se ale nijak pěkná házená a dobrý výkon podali snad jenom gólmani. První půlku chytal Drápal a v té druhé Lefan. Přece jen ale byly nějaké pozitivní jevy v naší hře. Po delší době se na palubovce ukázal Slávek Mlotek a dá se říct, že hru dokázal velmi dobře kočírovat. A poté snad ještě hra závěrečné sestavy, která hrála v posledních deseti minutách. Ta hra v koncovce byla jakýmsi příslibem do budoucích zápasů. Ještě bych se zastavil u domácího týmu. V jeho dresu se mi líbili mladí hráči - např. Reček a taky se dobře prezentoval Rachač, který prošel kdysi Karvinou.