ne 16.10.2011 |

Přes výborný začátek odjíždíme ze Zubří s prázdnou

Už dlouho nám nevyšel začátek tak jako dnes v Zubří. Na soupeře jsme vletěli a brzy jsme vedli 4:0. Domácí se ale rychle zvedli a nakonec můžeme být rádi že si nevezeme domů pořádný debakl! Zubřané totiž v dalším průběhu zápasu kralovali a na konečný rozdíl sedmi branek jsme snížili až v samotném závěru.

Začátek zápasu nám vyšel skvěle. Domácí asi ještě byli duchem v šatně a my už vedli 4:0. Ale pokračování bylo jak ze zlého snu. Domácí se totiž po pomalém začátku zvedli a začali stahovat. V polovině poločasu jsme vedli sice ještě 5:2, ale do konce už jsme zaznamenali jen jedinou trefu ze hry z ruky Radka Sliwky.

Obrana domácích fungovala zase dobře a naše nepřesné střely z nepřipravených pozic nedělaly Malinovi v brance Zubří problém. A jím nebo obranou domácích získané míče dokázali Zubřané proměňovat rychlými útoky v branky v naší síti. Poločas tak skončil pro nás nechvalně skórem 14:6 pro domácí.

trochu jsme doufali ve zlepšení a změnu herního projevu po přestávce. Domácí byli ale proti a veškeré případné snahy o zvrat utli hned třemi brankami v řadě do naší sítě. Naše nepřesná střelba z postu spojek pokračovala i v druhém poločase. Radek Kružík, který hned na začátku vsítil tři branky, dokončil poločas se sebezapřením a výronem a další hráči se už taky nedokázali prosadit. V těchto fázích jsme vsadili spíš na zakončování z postu pivota a to přece jen přineslo částečné korigování skóre před koncem zápasu. To už totiž zavánělo debaklem a tak konečný rozdíl o sedm branek nevypadá až tak hrozivě. Porážka totiž mohla být ještě krutější.

Teď nezbývá než se z této porážky poučit, oklepat se a připravit se na další těžké zápasy, které nás čekají. Tuto porážku můžeme pak odčinit v odvetě na domácí palubovce v 17. kole.