so 28.1.2023 | jméno neznámé

Přestříleli jsme Kopřivnici

První extraligové utkání roku 2023 začali lépe kopřivničtí. Naši hráči se trochu déle rozehřívali a domácí toho využili k získání malého náskoku. V páté minutě navyšoval domácí Hanus na 3:1 pro Kopřivnici.

Poté už naši přece jen zabrali a začali stav srovnávat. O srovnání se postarali Harabiš s Fulnekem, který je odchovancem domácího klubu. Začínali jsme získávat převahu a během deseti minut jsme to byli naopak my, kdo získal nákrok. V sedmnácté minutě navyšoval Honza Plaček na 6:11 v náš prospěch a bylo na domácích něco s vývojem utkání udělat.

A to se jim dařilo. Poslední desetiminutovka první půle patřila jim a do poločasu dokázali téměř vyrovnat. Do šaten šly totiž týmy za stavu 15:16 a opět bylo vše ve hře.

Začátek druhé poloviny opět zastihl v lepším rozpoložení domácí hráče. Během minuty dokonce dvěma brankami v řadě, které jako přes kopírák vsítil domácí Bukovský na levé spojce, srovnal na 18:18.

Trenér Brůna si vzal oddechový čas a po něm jsme začali hrát v sedmi hráčích bez brankáře. A tato změna taktiky rychle přinesla své ovoce. Vypracovávali jsme si brankové příležitosti, které končily buď brankou, nebo sedmimetrovým hodem v náš prospěch. Rychle jsme tak získali zpět náskok z prvního poločasu a ten jsme ale už dokázali udržovat až do samotné koncovky. Dvě minuty před koncem jsme ztvrdili naše vítězství krásnou kombinací po ose Růža – Skalický, když druhý jmenovaný skóroval technicky z nadhazovačky nad brankoviště.

Oba body jsme si tak odvezli domů do Karviné a nyní máme týden pro přípravu na utkání s lídrem tabulky z Lovosic. Ty v sobotu rovněž vstoupily do tohoto roku úspěšně, když rozdrtily Maloměřice 42:29. Máme se tedy nač těšit a srdečně Vás zveme do naší haly – přijďte nás v sobotu 4. 2. v 18:00 hodin podpořit, budeme to potřebovat.

Michal Brůna, trenér HCB Karviná: „Derby se vším všudy, věděli jsme, že nás nečeká lehký zápas. Vlastními chybami a zlepšenou obranou Kopřivnice jsme ztratili náskok 5 branek. Proto jsme se rozhodli v druhém poločase zaútočit na Kopřivnici hrou 7 na 6, která nakonec rozhodla zápas v náš prospěch. Děkujeme fandům za to, že nás ve velkém počtu přijeli kluky podpořit. Vytvořili pro nás skoro domácí prostředí.“

Patrik Fulnek, spojka HCB Karviná:
„V Kopřivnici se nikdy snadno nevyhrává a to se dnes potvrdilo. Ta rivalita mezi Kopřivnicí a Karvinou tady je a to se potvrdilo i tím, že přijelo hodně našich fanoušků. Těch domácích taky bylo hodně a tak byla dobrá atmosféra. Takže dobrý zápas, ale nebylo vše úplně podle našich představ a určitě máme co zlepšovat.“