st 10.5.2023 | Ivo Dudek

Prolomili jsme neúspěchy v sedmičkách a získali jsme mečbol!!!

Do druhého utkání finálové série jsme vstupovali v dobrém rozpoložení potom, co se nám podařilo přivézt vítězství z prvního duelu v Plzni. A hráči si před naplněnou halou přenesli i do prvního poločasu.

Vedení se sice ujali hosté poté, co hned v první minutě proměnil Douda sedmičku proti Mokrošovi. Ale poté se Petr Mokroš rozchytal k velmi dobrému výkonu, chytal jednu příležitost hostů za druhou a naši borci tak získávali náskok. Díky čtyřbrankové šňůře mezi 12. a 17. minutou jsme rázem vedli 9:4 a náskok jsme stále kontrolovali. Plzeň se totiž trápila v koncovce. Dostávala se do dobrých palebných pozic, jenže selhávala v zakončení a na zářícím Petru Mokrošovi. A tak v poločase ztrácela šest gólů.

Zatímco v prvním zápase střelecky perlil hostující Jakub Douda, tak v tomto duelu se rozstřílel náš Dominik Solák. Už v první půli vsítil šest branek a k nim přidal pět v druhé. Stal se tak nejlepším střelcem zápasu.

Se startem druhého poločasu jsme náskok ještě navýšili na 17:10. Hosté se ale nevzdali, vytáhli hru sedm na šest bez gólmana a ukrajovali z našeho náskoku. Jejich stíhací jízda vyústila ve vyrovnání v 55. minutě a v 57. minutě dokonce otočil skóre na 24:23 Nikola Kosteski, ale hned vzápětí po rozehrání ze středového kruhu trefil prázdnou branku Nantl. Z levého křídla poté přiblížil Karvinou k výhře Petr Široký, ale za hosty srovnal Tomáš Nejdl. Po naší neúspěšné nahrávce do pivota ještě utíkal sám na branku Kosteski, ale před sirénou nestihl zakončit.

Rozhodovaly tak sedmičky. A ačkoliv v minulých letech v nich dominoval Talent, tentokrát to byla jasná záležitost pro Baník už ve třech sériích!

Martin Galia vykopl střelu Doudy, Petr Mokroš si poradil s Tonarem a poté opět čaroval „Galoš“. Nabídl Šafránkovi hodně prostoru mezi svými nohami a pak tento prostor zavřel, právě když tam šla střela. Na naší straně uspěli Plaček, po něm Fulnek a vítězství pečetil Skalický.

K nedělnímu zápasu na západ Čech tak jedeme za stavu 2:0 a budeme bojovat o třetí bod v sérii, a tudíž o zisk titulu! U toho nemůžete chybět, přijeďte nás podpořit.

Michal Brůna, trenér HCB Karviná: „Zahráli jsme dobrý první poločas, Plzeň se nemohla prosadit proti naší kvalitní obraně. V druhém poločase Plzeň vytáhla 7 na 6 a rozehráli pár dobrých precizních akcí, které jsme nebyli schopni ubránit. V útoku jsme se párkrát neprosadili z čisté pozice a tak jako obvykle jsme našim fanouškům přichystali drama na konec. V sedmimetrovém rozstřelu však dominovali naši brankáři a my se tak ujímáme vedení 2:0. Zbývá poslední krok, ten nejtěžší.“

Patrik Fulnek, spojka HCB Karviná: „První poločas jsme odehráli dobře. Vedli jsme o šest gólů a chtěli jsme si ten náskok udržet. Plzeň ale vytáhla hru sedm na šest, myslím, že to hráli skoro celý druhý poločas a vycházelo jim to, postupně stahovali. My jsme se nemohli prosadit v útoku šest na šest, takže také jsme sáhli k sedm na šest. Vyrovnaný zápas, dramatické sedmičky. Ale máme velkou radost, že jsme to zvládli, protože si nepamatuji, kdy Plzeň naposledy na sedmičky s někým prohrála. Je to o sice hodně o štěstí, ale hlavně Galoš s Petrem Mokrošem tři jejich chytili, to byl nejdůležitější faktor. Oni chytli tři, jejich gólmani ani jednu. Tři sedmičky chycené po sobě jsem snad v žádném zápase neviděl v rozstřelu.

Petr Mokroš, brankář HCB Karviná:
„Konečně jsme vyhráli na sedmičky. Tuším, že to bylo poprvé za těch pět let, co jsme s nimi ve finále. Máme teď tři mečboly a jeden z nich musíme využít. Věřil jsem si na Tonara, protože už jsme odehráli hodně sedmiček a vyšlo to. S Martinem jsme si sami říkali, kdo chce jít na určitého hráče.“

Petr Štochl, trenér Plzně:
„Ve druhém poločase jsme předvedli vynikající výkon, ale no to aby se vyhrávaly finálové zápasy, je třeba takový výkon předvádět šedesát minut a ne jen třicet. Takže z toho jsme zklamaný, ale na druhou stranu mám radost, že jsme se do zápasu dokázali vrátit. Teď budeme hrát třetí zápas doma a tam musíme zabojovat, vrátit se do série a pokusit se o tři vítězství za sebou. Sedmičky jsme dříve většinou vyhrávali ale je to hodně o štěstí. Teď měl Baník v brance Martina Galiu, který má obrovské zkušenosti a sedmičky vždycky uměl a to dnes, mohlo být výhodou pro domácí.