st 16.9.2015 | Jaroslav Hudeček

První letošní body máme v kapse

Až do třetího kola jsme si museli počkat na zisk prvních dvou bodů. První dvě utkání nám totiž nevyšly když jsme odešli poraženi jak na Dukle tak doma se Zubřím. A tak jsme první body získali až v Brně, které je tímto dále bez bodu. Průběh byl až nečekaně jednostranný v náš prospěch.

Ve středu 16. 9. 2015 předehrávalo naše družstvo své mistrovské utkání v Brně. Oba celky nevstoupily do nového ročníku šťastně a po dvou těsných porážkách byly bez bodového zisku. Proto se čekal velice těžký boj o první extraligové body. Máme ještě všichni v paměti naši porážku v loňském ročníku o bronzové medaile. Dokázali jsme uhrát výborné výsledky v Brně, ale doma jsme nečekaně dvě utkání prohráli a zůstala nám ta pomyslná bramborová. Hráči se velice dobře znají a tak se jen čekalo kdo utkání zvládne hlavně po psychické stránce. Síla družstev je přibližně stejná. Rovněž oslabení družstev před novou sezónou bylo stejné. Domácím odešel střelec Hanták, pravý křídelník Aspridis a brankář Štolcar. Pikantní je fakt, že v družstvu domácích hrají hráči, kteří krátkou dobu působili v Karviné. Střední rozehrávač Koubek, který neskutečně herně vyrostl, dále jeden z nejlepších pivotů v extralize Dostalík a konečně náš odchovanec Jirka Kubis.

Vstup do utkání byl poznamenán nervozitou a výbornými výkony brankářů. Naši hráči se uklidnili jako první a dokázali soupeři odskočit v 10. minutě na rozdíl 5 branek. Do dvacáté minuty nedali domácím žádnou šanci a své vedení zvýšili na 13:4. Výborně pracovala naše obrana s vynikajícím Lefanem v brance, který měl 60% úspěšnost. Domácí Bavlnka musel čelit našim rychlým útokům a střelám z prostoru brankoviště stále častěji a naši hráči jej doslova vyhnali z brány. Družstvo Brna si s naši výbornou hrou nevědělo rady. Do šaten jsme tak v poločasu odcházeli za vysokého vedení 19:10.

V přestávce jsme hráče varovali před podceněním, nebo polevením v obraně. Byli jsme si dobře vědomi, že nesmíme pustit domácí zpět do hry. Brno ve druhém poločase začalo střídat obranné systémy jeden za druhým. V počátku pokračovali v OS 0:6, pak zkoušeli OS 2:4 a nakonec hráli OS 2+4 na Veřmiřovského a Slávu Mlotka. Přiznám se, že hlavně dvě osobní obrany nám dělaly největší potíže a domácí stáhli náš desetibrankový náskok na přijatelnou porážku o čtyři branky. I přes veškerou snahu domácích jsme dotáhli utkání do zaslouženého vítězného konce. Hráčům patří velký dík za předvedenou hru hlavně v prvním poločase, který prakticky rozhodl o našem vítězství.

Víkend budou mít hráči volný a v dalším týdnu nás čeká další velký rival a velice těžký soupeř z Frýdku Místku. O síle družstva FM hovoří jasně jeho výsledky a hlavně remíza na hřišti mistrovské Plzně. Máme se tedy opravdu nač těšit.

Michal Hradil, trenér KP Brno: „Nevyšel nám první poločas, který byl z naší strany strašný. Takový jsem snad u tohoto týmu ještě neviděl. O poločase dostali hráči kapky, ale nezvládli jsme ani v jednom poločase dotáhnout soupeře. Měli jsme hodně příležitostí, žalostná byla střelba. Obrana nám šlapala dobře.“

Jaroslav Hudeček, trenér HCB OKD Karviná: „Jsem šťastný, že jsme v Brně vyhráli. Domácí jsme zaskočili hlavně v první polovině. Získali jsme až desetibrankový náskok, obrana byla sehraná a doplněná skvělými zákroky gólmana. V postupném útoku jsme se prosazovali poměrně hladce, navzdory tomu jakou obranou domácí disponuje. V druhé části nás Brno zaskočilo osobní obranou na dva hráče, ale dokázali jsme se s tím vypořádat.“