ne 25.4.2010 | Ivo Dudek

První utkání finále vyšlo lépe zuberským

Jako ve všech předchozích utkáních těchto soupeřů se hrála bojovná házená s vyrovnaným průběhem a před vynikající kulisou. O atmosféru se staraly tábory příznivců obou týmů. Domácí se snažili přerušit dlouhodobě nepříznivou bilanci s Karvinou v play off. A dnes se jim tuto série bohužel podařilo přerušit. Druhé utkání se hraje v Karviné ve čtvrtek v 17:30 hodin

Již při rozcvičení obou týmů muselo karvinským fanouškům v zuberské hale i u televizních obrazovek notně zatrnout - chyběl totiž nejlepší střelec a tvůrce hry Vojta Petrovský. Ten chyběl ze zdravotních důvodu a hráči se po celou dobu snažili s jeho absencí vyrovnat.

První minuta začala výborně a hned po cca 20 sekundách se prosadil z proskoku Mrózek. Vzápětí ale kontroval téměř totožnou brankou Mika a začalo naše trápení. Druhou naši branku zaznamenal totiž Radek Kružík až ve třinácté minutě a snižoval tak na 2:5. Naši hráči ale naštěstí nezpanikařili, trochu se uklidnili a začali lépe kombinovat. Po kombinačních akcích začali stahovat náskok domácích, kteří vysoké nasazení ze začátku duelu neudrželi. Rozchytal se i Tomáš Mrkva k dobrému výkonu a naopak naše branky vyhnaly ze svatyně domácích Malinu, kterého nahradil Baránek.

Mezi 21. a 25. minutou jsme vsítili šest branek v řadě a odskočili jsme domácím na rozdíl tří branek (12:9). V druhé polovině první půle jsme byli opravdu lepší a domácí nestíhalo kontrovat.

Tento nadějný průběh se nám ale nepodařilo udržet. Domácí vstoupili do druhého poločasu lépe než my a byli to opět oni, kdo měli navrch. Pomohli jsme k tomu i sami zbytečnými fauly a oslabeními. První branku druhého dějství jsme zaznamenali až v 38. minutě, kdy Kružík snižoval na 15:16. V dalším průběhu se hrála vyrovnaná partie a domácí získali mírnou převahu až s blížícím se koncem utkání. Na naše ruce se lepila i smůla, když jsme více trefovali tyče než prostor mezi nimi. Domácí toho využili a získali malý náskok, který už udrželi. Vybojovali tak zaslouženě první bod finálové série a nám nezbývá, než ve čtvrtek jim tuto porážku vrátit a srovnat tak finálovou sérii na 1:1.

Věřím, že všichni přijdete hráče podpořit a budete znovu tím pověstným sedmým hráčem v poli, jak to umíte jenom vy - karvinští fandové!