ne 24.4.2022 | Redakce

První utkání semifinále jsme zvládli a vedeme 1:0!

Semifinálovou sérii jsme začali velmi dobře a po dobrém, soustředěném výkonu jsme porazili pražskou Duklu. Ujali jsme se tak vedení v sérii. Odveta nás čeká už ve středu 27.4.2022 v Praze.

Před kamerami ČT Sport a velmi dobře naplněnými tribunami, se ve výborné atmosféře odehrálo první semifinálové střetnutí mezi Karvinou a pražskou Duklou. Vzájemná bilance z probíhající sezóny mluvila jasnou řečí pro náš tým, což se potvrdilo také v tomto utkání.

O první zásah se zasloužil ze značky sedmimetrového hodu David Šůstek, za nás rychle vyrovnal Honza Užek. Po další Honzově brance v desáté minutě jsme vedli poprvé v utkání o dva góly (5:3) a pomalu jsme začali přetahovat vývoj utkání na svoji stranu. Tři góly v řadě vstřelil Vojta Patzel a v jednadvacáté minutě Matěj Nantl zvyšoval na 9:5. Dukla pak hru přerušila time-outem, po kterém se poprvé prosadil Martin Rakouský. Ve vedení jsme ale nadále zůstávali my. Dobře hrající Honza Užek dvě minuty před koncem prvního poločasu svou další brankou upravil skóre na 11:6. Dukla stihla do přestávky mírně korigovat na rozdíl tří gólů, druhá půle tak začínala za stavu 11:8.

S góly se po přestávce doslova roztrhl pytel. Rozstříleli se Vojta Patzel s Ondrou Skalickým. Za hosty nejvíce korigovali Martin Březina s Janem Blechou, a tak manko mezi týmy nenarůstalo. Po deseti minutách druhého poločasu tak zůstával rozdíl ve skóre neměnný (19:16). Dukla zahrozila na začátku poslední čtvrthodiny, snížila na jeden gól (21:20). Trenér Brůna sáhl ke hře 7 – 6 a to přineslo své ovoce. Vypracované šance jsme proměnili a své vedení jsme si vzali zpět.

Dramatické utkání nakonec dospělo do jednoznačného rozuzlení. V posledních sedmi minutách padaly góly výhradně do dukelské sítě, prosadil se mimo jiné i navrátilec do sestavy Dominik Solák. Nakonec jsme vyhráli o sedm gólů, což byl vzhledem k vývoji utkání pro Duklu trochu krutý rozdíl. Nicméně v play-off se na skóre nehraje, rozhoduje jen a pouze vítězství. Do Prahy tak ve středu pojedeme s vedením 1:0 na zápasy.

Michal Brůna, trenér HCB Karviná: „Výsledek je vzhledem k průběhu utkání jednoznačně krutý pro Duklu. Vypracovali jsme si spoustu šancí, které jsme neproměnili, Dukla nás několikrát potrestala rychlým útokem. Po poločase se dostali na dostřel, na branku. My jsme z toho ale dobře vybruslili, kdy jsme hráli obranu 1 - 5. Ze dvou útoků v sedmi proti šesti jsme dali gól, což nám pomohlo. Pochválit musím, Matese Nantla. S jeho góly jsme nepočítali a nepočítala s nimi ani Dukla. Dal velmi důležité góly. A samozřejmě Péťa Mokroš v brance podal velmi dobrý výkon, měl 22 zákroků.

Michal Tonar, trenér Dukly Praha: „Konečný rozdíl osmi bodů je kruťárna, ale je to play off, tady se počítají vítězství. Na ten výsledek musíme rychle zapomenout. Během toho utkání jsme sice celou dobu byli vzadu, ale dotahovali jsme. Oboustranně to bylo velmi bojovné, což se čekalo, k semifinále to patří. Udělali jsme ale více chyb a hlavně v koncovce jsme si vylámali zuby na dobrém Mokrošovi. Ve středu u nás to bude jiný zápas.

Petr Mokroš, brankář HCB Karviná: „Připravoval jsem se na hráče Dukly, viděl nějaká videa, ale pak už v samotném zápase to je hlavně intuice a řídil jsem se podle sebe. Před zápasem jsme se dohodli s Nemem i trenérem, že začnu a dařilo se mi. V prvním poločase chytal skvěle Petržala, potrápil nás, chytil nám nějaké loženky. Ty jsme ve druhém poločas už proměňovali a to byl i důvod, že jsme se utrhli na tři - čtyři góly. Dobře fungovala i obrana a to byl hlavní faktor toho, že jsme dneska vyhráli. Chtěl bych poděkovat fanouškům, v atmosféře plné haly se hraje super. Lidí byli fantastičtí. Doufám, že naši fanoušci přijedou i do Prahy, to bude podle mě nejdůležitější zápas v sérii.