HCB Karviná
Zápasy
ne 6.9.2015 |

První utkání sezóny sedlo lépe domácí Dukle

Zápasové menu

Po velmi vyrovnaném prvním poločase jsme nastupovali do toho druhého s nadějemi na zisk bodů z horké palubovky pražanů. Tyto naděje ale vzaly zasvé když jsme vlastní přesilovku prohráli 0:3 a domácí se poté ujali otěží zápasu. Ten poté dotáhli do vítězného konce.

Utkání se začalo ve svižném tempu, nicméně nerozehranost obou týmů byla patrná na velkém počtu technických chyb. Z toho a také ze skutečnosti, že dobré zákroky předváděli oba brankáři, pramenilo to, že branky na obou stranách přibývaly dost pomalu. V 15. minutě vyrovnával stav na 4:4 domácí Šůstek a i poté, až do konce poločasu byl stav velmi vyrovnaný. Ve 30. minutě zaznamenal poslední branku prvních třiceti minut Slávek Mlotek a do šaten se šlo za vyrovnaného stavu 12:12.

Druhé dějství utkání jsme začali lépe my a dvěma brankami z rukou Veřmiřovského a poté Paululika jsme vedli 14:12. Poté ale domácí srovnali a vzápětí přišel asi klíčový moment utkání. Na dvě minuty byl vyloučen domácí Šimůnek a navíc byl nařízen sedmimetrový hod. Ten bohužel neproměnil Frančík a následující dvě minuty se nám hrubě nepovedly. Dukla totiž toto oslabení zvládla velmi dobře a třemi brankami v naší síti se ujala vedení 17:14. Tento moment domácí nakopl a nás naopak dostal psychicky dolů.

Náskok tří branek už domácí nepustili. Byli pořád o krok před námi a přes veškerou snahu našich hráčů jsme se již nedostali ke vstřelení kontaktní branky. Naopak byli to domácí, kteří dokázali v koncovce náskok ještě navýšit na konečný rozdíl pěti branek.

Máme tak za sebou těžký start do nového ročníku extraligy. Věřme, že první body získáme už příští víkend. To ale nebude vůbec lehké. V neděli 13.9. v 10:30 hodin totiž budeme hostit dalšího těžkého soupeře - Gumárny Zubří. Přijďte nás povzbudit v tomto souboji o prní extraligové body.

Statistiky hráčů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Statistiky brankářů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Ohlasy k utkání

Jan Josef, trenér HC Dukla Praha: „Myslím, že to bylo od začátku velice dobré utkání. V prvních patnácti minutách trochu nervóznější, protože bylo k vidění hodně technických chyb a neproměněných šancí. To ale připisuji prvnímu kolu. Kluci dnes zaslouží velkou pochvalu za bojovnost a výbornou obranu, přes kterou se našemu brankáři určitě dobře chytalo. Postupem času jsme začali Karvinou přehrávat, protože už se jí jako v prvním poločase tak nedařilo. Hodně udělalo i oslabení, které jsme vyhráli 3:0. Jsme hodně rádi za první dva body, protože Karviná je velice těžký soupeř.“

Jaroslav Hudeček, trenér HCB OKD Karviná: „Pro mě je dnešní výsledek samozřejmě velké zklamání, protože Dukla byla hratelná. Našim největším problémem byla nemohoucnost a hodně jsme se trápili v koncovkách. Na obou stranách palubovky se prezentovali výbornými výkony oba brankáři. Největší zlom nastal za stavu 13:14, kdy Dukla následně srovnala, obrátila vývoj zápasu na svou stranu a my už jsme s tím bohužel nedokázali nic udělat.“