První zápas finále zvládli lépe Plzeňští
12.05.2019  |  

První zápas finále zvládli lépe Plzeňští

Vedení ve finálové sérii se ujali domácí házenkáři Talentu Plzeň.

finále, neděle 12.5.2019

TAL
31:27(17:16)
KAR

Sedmimetrové hody: 4/4 - 10/6
Vyloučení: 7:4
Rozhodčí: Bečička, Horák
Sled branek: 2:2, 5:2, 6:3, 6:6, 10:8, 12:10, 14:13, 17:14, 19:18, 27:20, 29:27, 31:27.
Diváků: 1420

Talent M.A.T.Plzeň: Šmíd Karel, Herajt Filip, Douda Jakub 4, Nový Martin, Nejdl Tomáš, Šafránek Ondřej 1, Bičiště David, Ivancev Milan 5, Tonar Jakub 1, Vinkelhöfer Petr, Tonar Michal 3/1, Stehlík Jan 8/3, Chmelík Jan 3, Šindelář Jakub, Šíra Jakub 5, Wildt Eduard 1.

HCB Karviná: Marjanović Nemanja, Mokroš Petr, Brůna Michal 1, Monczka Marek 3, Piatek Tymoteusz, Noworyta Nicolas, Plaček Jan, Chudoba Radim 2, Užek Jan 5/4, Solák Dominik 3/2, Mucha Jan, Nantl Matěj, Zbránek Jan 6, Nedoma Miroslav 6, Chosik Roman 1, Užek Jiří.

Komentář k zápasu

První zápas na západě Čech potvrdil prognózy, že finále bude velmi těžké a dramatické. Oba týmy nastoupily s velkým nasazením a důrazem. My jsme se sice ujali vedení 2:1, ale poté se taktovky zápasu chopili domácí. V deváté minutě už domácí Ivančev zvyšoval na 6:3 v náš neprospěch. A i další průběh tak trochu kopíroval tento model. Domácí trochu utekli a my vzápětí snižovali. Ostré zákroky obran na brankovišti byly často "odměňovány" sedmimetrovými hody a i když jsme jich měli, díky dobré hře pivotů, možnost házet opravdu hodně, tak jsme bohužel čtyřikrát nebyli úspěšní. Přesto jsme se pořád drželi na dostřel. V poslední minutě první půle snižoval Chudoba na rozdíl jediné branky a k tomu byl vyloučen Šindelář.  My jsme tak mohli začít druhý poločas v početní výhodě.

Tu jsme ale nijak moc nevyužili a byli to naopak domácí, kteří z ruky Šíry opět navýšili na dvě branky. Tento těsný náskok si domácí drželi až do čtyřicáté minuty. Poté se několika dobrými zákroky vyznamenal střídající Herajt v brance domácích a na naše ruky sedla i střelecká smůla. Běhen zhruba deseti minut domácí navýšili svůj náskok až na sedm branek. Ve 48. minutě totiž už vedli 27:20. To ale naše borce nezlomilo. Úřadovala zejména naše křídla Nedoma se Zbránkem a my mohutně stahovali. V 56. minutě byl náskok domácích už pouhé dvě branky a vypadalo na ta drama v koncovce. Nicméně to se bohužel nekonalo. V koncovce jsme neproměnili dvě šance a domácí tak mohli zpečetit zisk prvního bodu v této sérii.

Druhé utkání se hraje už ve středu 15.5.2019 v 18:00 hodin na naši palubovce. Přijďte naše hráče podpořit v boji a druhý bod série, která slibuje nesmírně dramatickou a zajímavou podívanou!

Foto: Hynek Sladký

Ohlasy trenérů

Michal Tonar st., trenér Talentu Robstav-M.A.T. Plzeň: „Já jsem rád, že jsme úvodní domácí zápas zvládli. Můj tým od začátku šlapal, jak měl, je to zasloužené vítězství. Zvládli jsme i vypjatou koncovku. Ale je to teprve první krok, kvalita Karviné je jasná. Myslím, že to bude finále, jak má být. Už první zápas byl hodně vyhecovaný, když to ale zůstane v takových mezích, bude to dobře pro házenou. Přišlo hodně diváků, v Karviné bude také plno, bouřlivé obecenstvo. Uvidíme, jak se s tím vypořádáme, začíná se znovu od nuly.

Marek Michalisko, trenér HC Baník Karviná:
„Ve druhé půli jsme dlouho nemohli dát gól, neproměňovali jsme ani vyložené šance. Jejich gólmani to na chvíli zavřeli a Plzeň si vytvořila náskok. I když jsme ho potom stahovali, stálo nás to hodně sil a ty v závěru možná chyběly. Zase tam byly dva neproměněné náskoky. To se bohužel stává, takový je sport. Dneska nám to tam nepadalo. Musíme se připravit na středeční zápas doma, rozhodnuto není. Když třikrát v řadě vyhrajeme, můžeme slavit doma.“

Dominik Solák, spojka HCB Karviná:
„My jsme si to v první půli udělali strašně těžké. Nebyli jsme koncentrovaní, nečetli jsme kombinace Plzně, po kterých se dostávali do vyložených šancí. Přitom jsme se na ně v tréninku zaměřili. Dotahování nás pak stálo hodně sil."

AKTUÁLNĚ

Změny v přpravě

27.07.2020

Ve středu 29.7. hrajeme v Potrkowie o hodinu později, tedy v 19 hodin. A utkání v Povážské Bystrici se nakonec hrát nebude, soupeř nám ten přípravný duel odřekl.


Změna termínu přípravného zápasu

24.07.2020

Dne 8.8.2020 jsme měli hrát na domácí palubovce s Gwardií Opole. Utkání se bude hrát o den dříve, tedy 7.8.2020 v 18:30 hodin.


Darovali jsme krev

14.05.2020

Daruj Krev🩸 Naši muži ve středu darovali krev v karvinské nemocnici. Této akce se již zúčastnili po několikáté! Díky Vám chlapi


Předprodej na Madeiru!

11.02.2020

Pokud si chcete pro jistotu koupit lístek na nedělní odvetu Challenge Cupu už v předstihu, můžete. A to ve čtvrtek a pátek od 9-12 a 13-15:30 hodin.


Sledujjte online naše utkání s Madeirou!

09.02.2020

Online přenos poběží na této adrese. Hrajeme v neděli 9.2.2020 v 19 hodin našeho času.


ARCHIV AKTUALIT

ANKETA

Los pro EURO 2022 nám přisoudil týmy Ruska, Ukrajiny a Faerských ostrovů. Co si o skupině myslíte?

 
 
 
 
 

TABULKA

# TÝM Z B SKÓRE
KOMPLETNÍ TABULKA