HCB Karviná
Zápasy
ne 10.5.2015 |

První zápas o třetí místo rozhodly až sedmičky

Zápasové menu

V dramatické vyvrcholení dospěl úvodní zápas série o třetí místo. Přesto, že jsme měli po většinu času trochu navrch, tak domácí nakonec vývoj otočili a remízu po základní části jsme nakonec zachraňovali my. Sedmičky, které následovaly jsme ale nezvládli a domácí se ujali vedení v sérii.

V Brně začaly boje o bronzovou extraligovou medaili. A oba týmy je zahájily tím divácky nejatraktivnějším možným způsobem. Tři stovky diváků v brněnské hale viděly maximálně vyrovnanou hru, která nakonec dospěla k sedmičkovému rozstřelu. Přitom po dvaceti minutách hry vedli karvinští házenkáři v Brně o čtyři branky (10:14), ještě před poločasem ale domácí zkorigovali ztrátu na dvě branky. Na začátku druhého poločasu královopolští střelci rychle vyrovnali a začala přetahovaná o minimální náskok (20:21, 24:23, 25:27). O lepší střelecký výsledek se tahali i kanonýři obou celků Hanták s Chudobou. V dramatických závěrečných minutách pak sahali po vítězství domácí, které do dvoubrankového vedení poslal dvě minuty před koncem Dostalík (31:29), Paululík s Frančíkem ale ještě před závěrečným hvizdem dokázali vyrovnat (31:31). Došlo na sedmičky, v těch byli šťastnější domácí když za nás se trefil pouze Dudek a ostatní své pokus bohužel neproměnili. Domácí tak v prvním utkání série o bronz vítězí 32:31.

Statistiky hráčů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Statistiky brankářů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Ohlasy k utkání

Andrej Titkov, trenér KP Brno: „Jsme rádi, že to dopadlo, jak to dopadlo. Myslím si, že stejně jako ve velké části sezóny jsme zvítězili díky Bavlnkovi. Takový průběh se dal očekávat, je vidět že týmy jsou vyčerpané. Děkuji našim hráčům, že po těžké sérii nic nevzdali a bojovali. V obou poločasech jsme dokázali jako první skórovat, potom nás ale Karviná potrestala za školácké chyby. Je ale květen, spousta hráčů hraje se zraněním a nemůže hrát naplno. Je to ale finálová série a bojuje se o místo."

Jaroslav Hudeček, trenér Baníku Karviná: „Prohra na sedmičky je takové neštěstí. Myslím si, že jsme v utkání ukázali, že můžeme Brno přehrát. Bohužel byl Bavlnka proti a to se projevilo v sedmičkovém konci. Nechci nikoho urazit, ale dnes nevyhrálo lepší družstvo, ale šťastnější. I kdybychom vyhráli my, tak jsme nebyli lepší v zápase. Věřím, že na hráčích to nenechá psychické stopy."