HCB Karviná
Zápasy
so 16.3.2019 | Martin Ruščin, Karvinský deník

Remizovali jsme v Lovosicích

Zápasové menu

Přesto, že jsme vlastně po celou dobu vedli, jsme nakonec z Lovosic odvezli jen jeden bod. Domácí vyrovnali v hektickém závěru s konečnou sirénou a vybojovali si tak osmou příčku. Postoupili tak do play off z posledního postupového místa.

Nerozhodný výsledek si v posledním kole základní části extraligy přivezli z Lovosic házenkáři Karviné. Vyrovnávací branka domácích Lovců na 31:31 ale podle všeho neměla vůbec platit.

V čase 29:53 dal Monczka gól na 30:31. Brankář Rangl pak míč vyhodil ke středové čáře k rychlému rozehrání domácího útoku. Jenže nikdo z jeho spoluhráčů míč nezachytil a čas běžel dál až do závěru zápasu. Arbitři s delegátem utkání však vrátili míč zpět k rozehrání a vrátili i čas – rozehrávalo se v čase 29:56, k čemuž ovšem nebyl důvod. Lovosice pak v poslední sekundě skórovaly, přičemž autor branky Jiří Motl jí dosáhl z pravděpodobného přešlapu. To zatím neprokázal žádný záznam. Arbitři gól uznali, každopádně nejlepší střelec extraligy se ze svého vyrovnání ani neradoval. Možná věděl proč.

„Nerozumím poslední akci, kdy jasně chyboval domácí brankář Rangl. Místo jeho napomenutí se ale rozehrávalo opět ze středové čáry a Lovosice dostaly čtyři sekundy k zakončení akce. Tohle bych byl rád, kdyby mi někdo vysvětlil,“ poznamenal po zápase rozmrzele trenér baníkovců Marek Michalisko.

Karvinští jinak v utkání skvělé úrovně vedli, domácí rovněž bojovali nadoraz a diváci si užívali rychlé a důrazné házené s pohlednými akcemi. „Na naši ligu to byl nadstandardní zápas,“ uznal Michalisko.

Jeho tým ještě pět minut před koncem vedl o pět gólů, závěr zápasu ale zpackal, i když částečně ne vlastní vinou. „Bohužel nám pro zranění musel odstoupit Chudoba a jeho údernost na spojce scházela. Další kluci byli trochu rozlámaní, takže jsme v tom závěru odešli i fyzicky,“ přiznal Michalisko.

Rozlámaní byli jeho svěřenci možná proto, že ne všechny fauly Lovosic se trestaly. Jako třeba úder Motla vedený na hlavu Nedomy, za což se uděluje i červená karta. Motl nebyl potrestán ani dvěma minutami. Či strčení opět do Nedomy v trháku, za což nebyla nařízena ani sedmička, ani dvouminutový trest pro Boučka.

Zápas nakonec dospěl k remíze, která posunula Lovosice do elitní osmičky (dostaly by se tam i tak, protože Zubří prohrálo v Hranicích). Karvinští budou nyní čekat na výsledek posledního zápasu kola, které mělo proběhnout v jednotném termínu, mezi celky Nového Veselí a Plzně. Utkání se dohrává v pondělí.

V případě výhry Západočechů půjdou do play off ze druhé pozice a utkají se v ošemetném derby s Frýdkem-Místkem. V případě bodové ztráty Plzně si ve čtvrtfinále zopakují souboje s Lovosicemi, což bude po sobotním utkání zřejmě velmi pikantní série. Tak jako tak, Karviná začíná play off doma. Hrát se bude v sobotu od 18 hodin, v neděli pak od 10.30 hodin.

Zdroj: https://karvinsky.denik.cz/ostatni_region/vstrebavaji-zklamani-z-lovosic-uhrali-jen-remizu-20190317.html?fbclid=IwAR1HwVMpTxCaWY6-eImzop67GaVzr79gtoP1tKqh5Co1g1HAeeoVDdPeYWs

foto: Deník, Karel Pech

Statistiky hráčů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Statistiky brankářů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Ohlasy k utkání

Marek Michalisko, trenér HCB Karviná: „Zápas se mi nehodnotí moc dobře. Měli jsme utkání rozjeté na výhru, vedli jsme o 4 – 5 branek. Mrzí mne posledních deset minut. Můžu mít na to názor jaký chci, moc se neztotožňuji s tím, jak to bylo odpískáno. Pořád mi někdo říká, že mám být potichu, vím, že za to budu mít pokutu. My jsme posledních deset minut hráli pořád v oslabení. Fauly tam byly... Hodnotí se mi to špatně, některé zákroky v prvním poločase jsem viděl opačně. Dopadlo to tak jak to dopadlo, Lovosice postoupily do play off, já jím tímto gratuluji a možná se potkáme ještě v play off.“

Jan Landa, trenér HK FCC Město Lovosice: „Já bych se vrátil k zápasu. Ten na můj vkus, na to jak šlo o hodně oběma týmům, tak musím říci, že to byl férový zápas. Že do sebe kluci šli férově, i když to bylo tvrdé, nemlátilo se to. Jsem strašně šťastný za to, že kluci bojovali do poslední vteřiny a je mi úplně jedno, jestli bude Karviná říkat, že zápas byl nějak odpískaný rozhodčími. Já si myslím, že zápas to byl krásný a zbytečně to nebudeme shazovat tím, že to někdo odpískal tak nebo jinak.“

Nemanja Marjanovič, brankář HCB Karviná: „Remíza je pro Lovosice dobrá, jsou v play off. Že byl zápas férový, to jsou takové fráze, které se říkají. Už to není náhoda, co se stává, ale nebudeme brečet, jedeme dál. Já jsem rád, že jsou Lovosice v play off. Před námi je čtvrtfinále a nadstavba, je to ještě dlouhá soutěž. Každý ať se podívá na video a udělá si názor. Teď je to v módě, že se posílají videa. Dobře se mi v Lovosicích hraje a věřím, že tady bude taková atmosféra i nadále.“

Jiří Motl, křídlo HK FCC Město Lovosice: „Rozdělím to na dvě části. Vyrovnaný první poločas, jednou jsme ztráceli čtyři góly, pak jsme to dotáhli. První půli jsme si pokazili sami, protože jsme nedávali stoprocentní šance. Tím jsme Karviné umožnili rychlé brejky a získat náskok. Do druhé půle jsme nastoupili s tím, že se chceme vyvarovat našim ztrátám a nedáváním gólů. Karviné se podařilo odskočit na rozdíl 4 - 5 branek. A závěr? Můj názor je, že my jsme nesložili zbraně a zkušený tým jako je Karviná by si tohle měl pohlídat. Kdyby si to pohlídali, nestal by se ten závěr, který byl a nikdo by se na nic nemohl vymlouvat. To je můj názor.“