čt 25.3.2021 | Redakce

Rozuzlení pořadí po základní části se odkládá na poslední kolo

Ve středeční dohrávce 21. kola extraligy jsme mohli na palubovce Dukly Praha definitivně ztvrdit první místo po základní části. K tomu jsme potřebovali získat aspoň bod, ale tentokrát to nevyšlo.

Začátek utkání nám nevyšel. Dá se říct, že ani v obraně ani v útoku to nebylo „ono“. Domácí se, i díky našim chybám, dostali do vedení o čtyři branky. Ve třinácté minutě byl stav 6:2 v jejich prospěch. Dvě branky v sítích domácích za třináct minut, to se nám opravdu často nestává. Trenér Michal Brůna reagoval oddechovým časem a ten opravdu zabral. V rychlém sledu jsme zaznamenali čtyři branky v řadě a bylo srovnáno. Je třeba říct, že v této fázi nám pomohlo i trochu štěstí, když domácí třikrát trefili pouze tyč naší branky. V sedmnácté minutě bylo srovnáno a začínalo se znovu.

Od té doby si už žádný ze soupeřů nedokázal vybudovat více než dvoubrankový náskok. A o malý kousek v tom byli úspěšnější domácí, kteří byli po většinu času právě o ten malý kousek ve vedení.

Poprvé jsme šli do vedení ve 47. minutě, když pěknou ránou z dálky skóroval Vojta Patzel a vedli jsme 20:21. vedení vzápětí navýšil Dominik Solák a vedli jsme o dvě branky. Domácí dokázali ale kontrovat, rychle srovnali a vše směřovalo k dramatické koncovce, jak to ostatně bývá s Duklou tradičně. V 56. minutě za stavu 25:25 přestřelil Solák po proskoku branku a na chvíli zůstal na palubovce ležet. Rozhodčí po chvíli přerušili hru a přesto, že Dominik nebyl ošetřován, tak uplatnili pravidlo o tom, že po přerušení hry na ošetřování nemůžu hráč tři útoky naskočit do hry. A ve zbývajících minutách domácí šňůrou tří branek rozhodli o svém vítězství, ani poslední Plačkova branka těsně před konečnou sirénou neměnila nic na tom, že tentokrát oba body zůstaly v Praze.

O konečném pořadí základní části tak definitivně rozhodne až poslední kolo, ve kterém v sobotu budeme na naší palubovce hostit poslední Maloměřice.

Daniel Čurda, trenér Dukly Praha: „Výborný zápas, play-offový zápas. Já jsem rád, že jsme navázali na svůj výkon z Karviné z druhého poločasu. První poločas byl extrémně vyrovnaný, oba týmy velmi dobrá obrana, brankáři… Takže vyrovnané. A ve druhé půli si myslím, že jsme to zlomili tím, že jsme se nenechali jakoby převalit soupeřem, že by nám nějak výrazně odskočil. Že jsme to obrovskou energií a i tím, že jsme střídali, a tím, že jsme rozvrstvili síly mezi sebe, jsme získali v závěru důležité míče. Chci kluky pochválit, zítra mají regeneraci a volno, protože ten playoffový zápas jsme zvládli a ukázali jsme, že s Karvinou můžeme hrát,"

Michal Brůna, trenér HCB Karviná: „V obraně to nebylo úplně to, co chceme hrát. Zkoušeli jsme zataženější obranu, která nám až tak na poprvé nevycházela. Nebyl to náš obvyklý výkon. Dneska se nám bohužel sešel slabší výkon v útoku se slabším v obraně. Spolupráce s pivoty nám fungovala, ale i tak jsme zahodili jasné šance na šesti metrech. Dukla hrála to, co jsme od ní čekali. Za výsledek prostě může náš nedostatečně kvalitní výkon. Nedělám z toho však tragédii. Možná nám trochu sedělo v hlavě, že nemusíme za každou cenu vyhrát. Tím však náš výkon určitě neobhajuji. Máme před sebou poslední zápas, který musíme vyhrát a začneme se připravovat na play off.“