so 17.9.2011 | Ivo Dudek

S Brnem jsem si poradili bez problémů

V prvním utkání před domácími diváky jsme je nechtěli nechat na pochybách o tom, že v této sezóně chceme produkovat pohlednou a pro fanoušky atraktivní házenou. Myslím, že se to podařilo a kdo na halu přišel, musel odcházet spokojený. Herní projev určitě není bez chyb, ale už se na něm zřetelně rýsuje rukopis nového lodivoda na naší lavičce, Rastislava Trtíka.

První branku utkání vstřelili v druhé minutě hosté. Postaral se o ni dnešní brněnský nejlepší střelec Večeřa. To ale bylo naposledy, kdy hosté vedli. Vzápětí totiž kontroval náš Mlotek. Paradoxně se i on stal našim nejlepším střelcem v zápase. Naši hráči si začali tvořit náskok. Na všech bylo vidět, že hrají s chutí, že je hra těší a svou radostí po každé vstřelené brance nebo podařené akci to dávali náležitě najevo přítomným divákům. V 18. minutě zvyšoval Krahulec po pěkné kombinaci s Mlotkem už na 12:7 a my kráčeli za vítězstvím v utkání.

Když šli hráči do šaten na přestávku, svítil na světelné tabuli stav 19:13. V druhém poločase jsme náskok ještě navyšovali a kráčeli tak za ziskem obou bodů. Hráči se prosazovali ze všech postů, trenér Trtík prostřídal sestavu a dal příležitost všem hráčům sestavy. S výjimkou Vojty Petrovského, který byť byl na soupisce, nebyl úplně zdravotně v pořádku a tak jej trenér šetřil.

Definitivní zlom přišel v 55 minutě, kdy hosté rezignovali, my jsme zaznamenali šňůru šesti branek za sebou a korunovali tak vítězství zvýšením náskoku až na konečný rozdíl čtrnácti branek.

Jan Hegar (Brno) - První poločas jsem viděl jako poměrně vyrovnaný, i když samozřejmě ne všech směrech. Zásadní rozdíl byl ve vedení rychlého útoku jak z první, tak druhé vlny. Ve druhé půli již domácí dominovali ve všech činnostech, dokázali, že jsou lepším družstvem. My jsme na počátku cesty, kterou jsme si vytyčili a ta je ještě dlouhá. Museli jsme reagovat i na fakt, že celou přípravu odehrál na středu Koubek a těsně před začátkem soutěže se zranil. Museli jsme tedy měnit sestavu na spojkách.

Rastislav Trtík (HCB) - Jsem rád, že jsme po vydařeném utkání v Plzni navázali na dobrý výkon i doma a utkání odehráli v jakési euforii, která by měla být vlastní všem domácím zápasům. Dnes jsem dal, na rozdíl od Plzně, šanci všem hráčům lavičky s výjimkou Vojty Petrovského, který je zraněný a byl na lavičce jen pro případ, že bychom neproměnili hodně sedmiček. Těší mě, že se zátěž dala rozložit na všechny hráče, všichni hráli s chutí, včetně brankářů. Místy na můj vkus, hráli hráči až moc pro diváky na úkor kvality a čistoty provedení některých kombinací. Viděli jsme krásné nahazovačky, zadovky atd. Takže snaha bavit diváky tady byla a dá se to chápat i jako pozvánka na příští týden, kdy v sobotu v 18 hodin hrajeme proti Přerovu. Rezervy jsme viděl v obraně, kde necháváme soupeři moc prostoru. Myslím si, že utkání se divákům muselo líbit i díky soupeři, který hrál otevřenou hru nijak netaktizoval a to je určitě dobře. Sport se dělá pro lidi a má je bavit.