HCB Karviná
Zápasy
ne 10.11.2019 |

S Hranicemi jsme nepřipustili nějaké drama

Zápasové menu

Nedělní dopolední utkání patřilo na naší palubovce utkání devátého kola Strabag Rail Extraligy. A v něm jsme hostili TJ Cement Hranice. Poté, co jsme munulý týden ztratili body v Novém Veselí, jsme nemohli, a ani nechtěli, připustit žádné překvapení.

V pátek odpoledne před utkáním jsme se dostali informaci o tom, že náš trenér mužů pan Marek Michalisko byl potrestán disciplinární komisí ČSH trestem zastavením výkonu všech funkcí na 2 měsíce nepodmíněně a to do 6.1.2020 a pokutou ve výši 5000,- Kč. Náš trenér dostal trest za vyjádření, které uvedl po televizním utkání Strabag Rail Extraligy, hraného dne 16. 10. 2019 mezi družstvy HCB Karviná a Dukly Praha. Proto jsme dnes mohli na lavičce koučovat Michala Brůnu společně s šéftrenérem mládeže Mgr. Radkem Godálem. 

Hned od začátku jsme vzali osud utkání do svých rukou a rychle se ujali vedení. Dobrou a aktivní obranou 1 - 5 jsme velmi ztížili hostům skórovat a naopak sami jsme dávali branky velmi lehce. Jak po rychlých útocích po zisku míče v obraně, tak na postavenou obranu. Na branku hostů se valil jeden útok za druhým a hosté se prosazovali velmi těžko, po spíše náhodných akcích.  V desáté minutě byl stav 7:2 a začalo to vypadat na debakl pro hosty. Ti si ale vzali rychlý time out a přece jen se jim podařilo přibrzdit náš brankostroj. Od té doby totiž náskok už nenarůstal a hosté se pomalu, ale jistě, dostávali znovu do hry. Do šatny jsme odcházeli se slibným náskokem šesti branek - 16:10.

Druhý poločas jsme začali vlažněji, svoji nepřesnou střelbou a ztrátami míče nabídli hostům šanci ke snížení náskoku. Ti toho využili a dostali se na rozdíl pouhých tří branek. To bylo ale z jejich strany vše, domácí znovu zabrali a přece jen dovedli utkání v celku v pohodě k zisku dvou bodů. V posledních minutách jsme mohli přece jen prostřídat sestavu a do hry naskočili hráči z lavičky.


Statistiky hráčů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Statistiky brankářů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Ohlasy k utkání

Michal Brůna, asistent trenéra HCB Karviná: „Dnes jsem do hry nezasáhl a musím říct, že z lavičky jsou to větší nervy, než kdy můžu jít na palubovku a přímo hru ovlivnit. Dnes jsme chtěli dát šanci všem hráčům z lavičky, ale kluci mi to vůbec neusnadnili. Náskok nebyl takový, jaký jsme chtěli, pořád to bylo na hraně. Nejde pustit všechny mladé, za stavu plus tři branky. Sami jsme svými chybami Hranice dostali do hry. Ale dva body jsou doma, zápas jsme v podstatě kontrolovali a jsem rád, že jsme vyhráli s nelehkým soupeřem."

Miroslav Bartoň, trenér TJ Cementu Hranice: „Věděli jsme, že Karviná poté, co klopýtla v Novém Veselí, nemůže připustit další výpadek a že to nebude lehké utkání. Je to už po několikáté v řadě, kdy nám utekl začátek. Doma nebo se slabšími soupeři se nám to třeba povedlo otočit ale Karviná je kvalitní a zkušený mančaft. Tady už to nešlo. I když jsme se dotáhli na tři branky, navíc nebyly síly."

Marek Drzyzga, křídlo HCB Karviná: „Vrátil jsem se do hry po skoro roční pauze. Ze začátku to nebylo lehké, chyběla mi fyzička. Ale je to čím dál tím lepší a teď se cítím výborně. Lékaři už nic nenamítají proti tomu, že hraji naplno a to je super. Dneska kluci začali výborně, vytvořili náskok. Potom Hranice trochu dotáhly, ale nepřipustili jsme drama. Dá se říct, že jsme to měli celou dobu pod kontrolou."

Tomáš Mlotek, spojka TJ Cementu Hranice: „Pro mě jsou vždy zápasy v Karviné zvláštní. Je tam ještě větší motivace než obvykle. Karviná nás překvapila obranou 1 - 5, spíše jsme čekali klasickou 0 - 6. Je fakt, že jsme měli problém dát branku a ty co jsme dali, byly spíše náhodné. O přestávce jsme si k tomu něco řekli, museli jsme začít více běhat, abychom se přes tu obranu lépe prosazovali. Nějakou dobu to pomohlo, dostali jsme se na tři branky, ale potom jsme zase něco nedali a domácí to trestali. Více korigovat už jsme nezvládli."

Fotogalerie