ne 1.10.2023 | Redakce

Šlágr kola pro Baník! V souboji neporažených týmů udolal Duklu

Sobotní program Chance Extraligy k sobě svedl dva dosud neporažené týmy – domácí Karvinou a pražskou Duklu. Stoprocentní zůstává Baník, který slaví po výhře 27:25.

Dosavadní průběh sezony dával tušit, že se v Karviné odehraje vyrovnané utkání. A to se také potvrdilo. „Byl to zápas, který se divákům musel líbit," řekl po zápase domácí kouč Michal Brůna.

Skóre utkání otevřel povedenou střelou karvinský Solák, za hosty ovšem rychle odpověděl Křistek. Následně se prosadil Užek, poté se mezi střelce zapsal i gólman Mokroš a od té doby už Karviná celou dobu vedla. „Proti takové obraně, jako má Karviná, se bude těžko prosazovat asi celá extraliga," uznal trenér Pražanů Michal Tonar.

Baník vedl v desáté minutě po zásahu Ptáčníka o čtyři branky, do většího trháku se ovšem nedostal a Dukla se několikrát vrátila na dostřel jediné branky. V závěru prvního poločasu hosté hráli dvojnásobnou přesilovku, Baník však kritickou chvíli přečkal, navíc se během oslabení dokázal prosadit Živanov. Do kabin se tak šlo za stavu 16:13.

Druhá půle se nesla v podobném duchu jako ta první. Karviná celou dobu udržovala mírný náskok, Dukla se však stále držela na dostřel. „Většinu zápasu se nám dařilo eliminovat jejich druhou vlnu, takže jsme nedostávali lehké góly, což je jedna z jejich hlavních zbraní. V útočné fázi jsme ale mnohokrát ztroskotali na skvělém Petržalovi v bráně," komentoval Brůna.

Čtyři minuty před koncem Dukla snížila na rozdíl dvou branek, pak byl ale faulován Patzel a nařízenou sedmičku proměnil Harabiš. Hosté ještě snížili na 25:27, v poslední minutě už ale žádná branka nepadla a Karviná svůj těsný náskok uhájila. „Z naší strany to dnes byl slušný týmový výkon," pochválil své svěřence Brůna.