Splnili jsme roli favorita a porazili Frýdek Místek
17.03.2012  |

V předposledním kole základní části jsme na domácí palubovce vcelku bez problémů porazili nedaleký Frýdek Místek a potvrdili jsme tak své třetí místo v tabulce Tipgames extraligy. Svá utkání zvládli i Dukla a Zubří a tak se na předních místech tabulky nic nemění.

21.kolo, sobota 17.3.2012

36:27(21:13)
FMK

Sedmimetrové hody: 1/1 - 4/2
Vyloučení: 5 - 7
Rozhodčí: Tomáš Bubeníček, Jan Kosmák
Sled branek:2:2, 4:4, 9?4, 13:7, 21:12, 30:15, 34:20, 35:26, 36:27.
Diváků: 610

HCB Karviná: Lefan Jakub, Drápal Lubomír, Krahulec David 5, Vančo Marek 1, Sliwka Radek 3, Heinz Tomáš 2, Chudoba Radim 3, Mlotek Slavomír, Kružík RadeK 1, Petrovský Vojtěch 11/1, Hastík Viktor 5, Požárek Roman 3, Kalous David 2, Hanisch Libor.

trenér: Rastislav Trtík, Vedoucí: Martin Kostelník.

Pepino SKP Frýdek-Místek: Pyško Vít, Petrovský Leoš 7/2, Meca Ondřej 1, Klaban Tomáš 1, Meca Roman 5, Kichner Petr, Hečko Vojtěch, Unger Petr 1, Dyba Jaroslav 2, Vacula Michal, Hes Tomáš 3, Holbein Jan 5, Hladký Richard 2, Mynář Dalibor.

trenér: Jiří Kekrt, vedoucí: Petr Mazur.

Utkání bylo vyrovnané jen asi do sedmé minuty, kdy hosté srovnávali na 4:4. Potom se začala vyplácet naše aktivní obrana 2 - 4. Právě obranou a také dobře chytajícím Lefanem, získané míče jsme dokázali v útoku přetavovat v branky v síti soupeře. Nejlépe si v tomto směru počínal Petrovský, který v utkání zaznamenal jedenáct přesných tref a stal se tak nejlepším střelcem zápasu.

Ve dvanácté minutě jsme po šňůře pěti branek v řadě z ruky Hastíka a již zmíněného Petrovského utekli hostům na 9 :4 a i v dalším průběhu jsme náš náskok navyšovali. Nepomohl ani rychle vybraný time out hostujícím trenérem Kekrtem, který byl nucený si jej vzít už v 11. minutě. Naši střelci pokračovali v kanonádě na branku frýdeckých a při odchodu hráčů do šaten svítili na světelné tabuli stav 21:13 v náš prospěch.

Druhý poločas pokračoval ve stejném duchu, hosté nestačili zastavovat naše útoky a náskok byl v 45. minutě už 30:15! Poslední pětiminutovka ale nebyla vůbec podle našich nebo trenérových představ. Tak jako už několikrát v minulosti jsme polevili v koncentraci a dovolili hostům korigovat na opticky mnohem přijatelnější rozdíl devíti branek. Tento přístup se nám může v budoucnu ještě hodně vymstít, tak jako se to naposledy stalo v minulém kole v Jičíně, kdy jsme prohospodařili náskok šesti branek a přišli před koncem o cenný bod.

Před posledním kolem dlouhodobé části, které budeme hrát v neděli za týden v Lovosicích před televizními kamerami, zůstáváme na třetím místě tabulky a ani bodové rozestupy se nijak nemění.