ne 19.4.2009 |

Srovnali jsme stav semifinále na 1:1!

Ve středu bude na Dukle pokračovat semifinále za vyrovnaného stavu. Svou bojovností jsme dnes totiž dokázali sérii vyrovnat. Ve středu bude na Dukle pokračovat semifinále za vyrovnaného stavu. Svou bojovností jsme dnes totiž dokázali sérii vyrovnat. Hned od začátku utkání bylo jasné, že se bude odehrávat dramatická bitva jako bývá s Duklou vždy a hlavně v play off. Nastoupili jsme úplně jinak než ve středu na Dukle. Hráči hráli od začátku s velikým nasazením a koncentrací na svůj výkon.

Začátek byl spíše opatrný a odehrával se, jako ostatně celé utkání, ve znamení dobrých obran. My jsme měli ale starosti s pokrytím brankoviště a tak si Dukla často vypracovávala příležitosti právě z jeho prostoru. Ale v brance stál dnes úplně jiní Mrkva než ve středu v Praze. Od začátku chytal výborně a vůbec nepustil do branky Adamíka, který byl dnes na soupisce místo Lefana. Do sestavy se vrátil i Požárek a naopak se do ní nevešel Kočí.

Branky přibývaly pomalu, ještě v 15. minutě byl stav 5:5! Až mezi 16. a 23. minutou jsme si vypracovali malý dvougólový náskok, který jsme mohli v poslední minutě ještě navýšit ale naopak svými chybami jsme Dukle pomohli se dotáhnout na rozdíl jediné branky.

Přetahovaná o každou branku pokračovala i na začátku druhé půle. My jsme měli stále mírně navrch a mezi 10. a 14. minutou jsme soupeři odskočili o 4 branky. Tento náskok jsme pak udrželi až do konce. Ten byl ale dramatický, Dukla opět zlepšila hru v obraně. My jsme v této činnosti nezůstávali pozadu a tak to měli střelci hodně těžké. Důkazem toho může být fakt, že jsme vstřelil poslední 24. branku v 51. minutě. Dukla pak skórovala ještě dvakrát, to ale na zvrat už nestačilo.

Takže naši hráči mohli spolu s realizačním týmem a fanoušky, kteří byli jak bývá zvykem sedmým hráčem v poli a vysloužili si i po utkání pochvalné komentáře od trenérů obou týmů, slavit zasloužené vítězství.

Série se teď opět stěhuje do Prahy, kde se ve středu hraje třetí utkání. Pokusíme se zabojovat a přivézt do Karviné cenné vítězství.

obrázek

Komentář Jaroslava Hudečka (Karviná): „Diváci dnes měli možnost vidět výborné utkání s nasazením, bojovností a agresivitou, prostě vším, co k play-off patří. Náš výkon byl zcela opačný než ten, který jsme předvedli ve středu na Dukle. Byl plný elánu, bojovnosti, sebeobětování. Výborně zachytal Mrkva. Ukázalo se, že když dokážeme dostat soupeře pod tlak, tak i on dělá chyby. Výjimkou nebyla ani Dukla, i když my jsme chyby dělali samozřejmě také. Náš výkon byl korunován vítězstvím a jsem přesvědčen, že dnešní vítězství kluky povzbudí. Bez agresivity a nasazení se nedá přejít přes žádného soupeře a dnes jsme ukázali, jak se hraje o finále.“

Komentář Pavla Pauzy (Dukla): „Kromě úvodu první půle, kdy jsme neproměnili několik vyložených šancí, jsem byl s prvním poločasem spokojen. Škoda, že se nám nepodařilo tyto šance proměnit a tím Karvinou dostat pod větší tlak. Její vedení o jednu branku ale nic neznamenalo, my jsme navíc do druhé půle vstupovali s výhodou přesilové hry. Ve druhém poločase nám Karviná rychle utekla na rozdíl čtyř branek a my jsme pak toto utkání nezvládli spíše psychicky než fyzicky. Místo kombinační hry jsme začali hrát jeden na jednoho. I Karviná měla hluchou chvíli, ale my jsme toho nedokázali v závěru využít. Diváci viděli vyrovnaný zápas s příkladným nasazením obou týmů, ve kterém tentokráte Karviná proměnila více šancí.“