so 24.9.2022 | Redakce

Suverénní vítězství s Jičínem

Ani v pátém kole Chance extraligy jsme nenašli přemožitele. Hostili jsme tým Jičína a utkání bylo jednostrannou záležitostí.

Hned od začátku jsme se ujali vedení a hosté moc nestíhali zachytávat naše útoky. V utkání nás zdobil přechod do rychlého útoku a také branky po okamžitém rozehrání po obdržené brance. I když těch situací dlouho moc nebylo, když si uvědomíme, že ve 24. minutě byl stav 24:8 v náš prospěch.

Tohoto jednoznačného průběhu využil trenér Brůna k tomu, že poslal do hry řady mladých hráčů, kteří takto získávali cenné herní minuty v nejvyšší soutěži, a někteří se zapsali i do střeleckých statistik. Například Michal Folwarczný a Šimon Siročák si zapsali své první branky za A tým HCB Karviná.

V druhé půlce už nebylo moc o co hrát, protože utkání bylo v podstatě rozhodnuto. Hosté aspoň kosmetiky korigovali a náskok už dále nenarůstal.

Další utkání šestého kola Chance extraligy nás čeká v sobotu 1.10 v 18 hodin na domácí palubovce. Našim hostem bude KH Kopřivnice, která dnes porazila Maloměřice 36:29.

Petr Mašát, trenér Jičína: „Mě nezbývá než pogratulovat Karviné k jasnému vítězství. První poločas byl z naší strany opravdu hrozný a nezbývá než poděkovat trenéru Karviné, že prostřídal sestavu. Jinak to mohlo být ještě horší. Na druhou stranu jsem rád za druhý poločas, kdy jsme trochu začali hrát házenou, a zápas neskončil velkou ostudou.“

Michal Brůna, trenér HCB Karviná: „Jičín přijel oslabený a tak byl ten zápas vhodný k prostřídání celé lavičky.“