ne 27.11.2016 |

Tak takhle by to šlo!

Dnes dopoledne se hrál u nás zápas podzimu. Hostili jsme totiž dosavadního lídra extraligy - Lovosice. Těšili jsme se na ten zápas a důležité bylo, že to hráči dokázali přenést i do hry. Opravdu hráli s chutí a odměnou za bojovnost jim byl skalp lídra a důležité dva body.

Hned od začátku bylo na hráčích hostů vidět, že jsou ve velké pohodě. Hrají s vysokým sebevědomím výbornou obranou a rychlým útokem kde dominuje Motl.Ve druhé minutě se po jednoduchých brankách ujali vedení 0:2 ale hned potom se i naši hráči dostali do hry a v podstatě hráli podobně jako hosté – výborná pohyblivá obrana, rychlá hra v útoku a dobrý výkon brankáře. Takže průběh byl velice vyrovnaný. Jak se dalo čekat tak nejnebezpečnější z hostů byl Jirka Motl ale k němu se přidal i Václav Klimt. Tito dva střelecky táhli hostující tým. My se zase prezentovali podstatně kolektivnějším výkonem. Střelecká potence totiž byla rozložena mezi více hráčů. Prosazovali se Marek Monczka, Libor Hanisch, Honza Plaček a své odváděli i Honza Užek s Lukášem Frančíkem. V podstatě všichni kdo se objevili na palubovce představovali pro branku hostů nebezpečí. Je jen škoda, že jsme se sami připravili o lepší výchozí pozici do druhého poločasu neproměňováním svých šancí. Buď nepřesnou nebo nedůraznou střelbou.

Začátek druhé půle nám vyšel parádně. Konečně jsme přece jen hostům utekli na rozdíl čtyř branek, ale ani to na zkušené hosty nestačilo. Ve 45. minutě bylo zase srovnáno a po naší slabší chvilce, když jsme hostům svými chybami vyloženě nabídli příležitosti, šli dokonce do vedení (22:24). A tak jako obvykle rozhodovala poslední desetiminutovka. Ta naštěstí patřila nám. Hráči se hecovali, bojovali dokázali vývoj zase zvrátit. Zejména Monczka s Hanischem dokázali šňůrou čtyř branek opět vytvořit tříbrankový náskok a Lovosice přes veškerou snahu, vysunutou obranu na hraně rizika, už dokázaly pouze snížit rozdíl jediné branky.

Dnešní utkání bylo pro oko diváka opravdu velmi podařené. Berte to jako tu nejlepší pozvánku na příští týden, kdy budeme hrát opět doma a přijďte nás povzbudit. Stojí to za to! V neděli 4.12.2016 v 10:30 budeme hrát s ambiciózním nováčkem z Nového Veselí. A vězte, že Veselí je teď opravdu na koni - dokázalo totiž včera porazit Duklu a přijede s touhou tento výsledek potvrdit i u nás.

Saša Radčenko, hrající trenér HCB Karviná: „ Musím kluky pochválit. Podali bojovný a koncentrovaný výkon. V prvním poločase zachytal Witkowski a v druhém už to sice z jeho strany nebylo ono, ale přesto svou bojovností dotáhli hráči zápas do vítězného konce. Hráči dodržovali to, co jsme si řekli a naše vítězství je důkazem toho, že liga je letos tak vyrovnaná, že každý může porazit každého. Ostatně to ukázaly i včerejší výsledky.“

Milan Berka, trenér Lovosic: „Jsem samozřejmě nespokojen. Zejména špatná produktivita střelby a osm technických chyb v prvním poločase nás stály lepší výchozí pozici do druhé půle. Karviná sice taky něco neproměnila, ale na to já se nedívám – na to tam máme gólmana.“