ne 15.9.2013 |

Těsná prohra v Zubří

Tím nejtěsnějším rozdílem jsme, bohužel, prohráli v Zubří. Stejně jak my, vstoupilo Zubří do nového ročníku Triglav Extraligy v prvním kole rozpačitě. My jsme sice přece jen vyhráli s Přerovem, ale Zubří utrpělo debakl na Dukle. A tak jsme byli zvědaví na vzájemné porovnání sil našich týmů.

Do utkání jsme nenastoupili vůbec špatně. Ujali jsme se vedení díky přesné trefě Radima Chudoby hned v první minutě. Domácí sice rychle reagovali z rukou Zahradníčka a Dědka, ale přece jen jsme to byli my, kdo měl navrch do cca 20. minuty. Náš malý náskok tehdy vyrovnal svou první brankou v utkání domácí Václav.

Od té doby se hrála až do konce prvního poločasu velmi vyrovnaná partie. Domácí měli přece jen šanci jít do vedení o tři branky, ale koncovku poločasu jsme zvládli, když svou třetí brankou v utkání snižoval na rozdíl jediné branky náš Radek Sliwka.

Nástup do druhého poločasu ale vyšel výrazně lépe domácím Valachům. Rozstřílel se Trifunovič a ve 38. minutě byl stav 21:16. Mohlo se zdát, že o osudu utkání je rozhodnuto ale nebylo tomu tak. Naši hráči nepolevili, a ani přes to, že se jim nedařilo, jak by si představovali, pomalu ale vytrvale dotahovali. V této fázi utkání se bohužel projevila naše největší slabost, která se ukázala už v minulém utkání s Přerovem. A tou je velmi velké množství technických chyb. Za celé utkání, jsme jich zaznamenali 19 a to je na extraligu opravdu hodně. Mnohdy za to mohla nezkušenost našich hráčů, když jsme například v naší přesilovce darovali míč soupeři úplně zbytečným průrazem, ale na tu se nemůžeme vymlouvat, protože mladí hráči soupeře, takové zbytečné chyby nedělali.

I přes tyto chyby naši hráči bojovali, a ztracené míče v útoku, dokázali získat zpět dobrou obranou. Ve 24. minutě jsme se dostali na dosah (26:25) a tím bylo zaděláno na dramatickou koncovku. A ta také přišla. V poslední minutě jsme se opět dostali na rozdíl jediné branky a do konce zbývaly 4 sekundy. Trenér Michalisko si logicky vzal time out. Společně s hráči stanovil taktiku koncovky a ta byla úspěšná. Ke střele se dostal Slávek Mlotek ale domácí brankář Orság jeho poslední střelu zneškodnil. Stal se tak hrdinou domácích a ti mohli slavit zisk prvních dvou bodů v sezóně.

My se teď musíme znovu soustředit na další domácí utkání s Jičínem a snažit se udržet nedobytnost naší domácí haly.
Zveme tak všechny fandy na neděli 22. záři v 10:30. Přijďte nás podpořit v náročném souboji proti úřadujícímu mistru z Jičína.