HCB Karviná
Zápasy
ne 28.9.2014 |

Těsné vítězství s Hranicemi

Zápasové menu

Včerejší podvečerní utkání s lídrem tabulky z Hranic nám přinesl další dva body. Velmi vyrovnané utkání rozhodla až dramatická koncovka, která našim klukům naštěstí vyšla lépe než v minulém kole, kdy nám vítězství v Litovli proklouzlo mezi prsty.

Už v první minutě se prosadil na brankovišti po pěkné přihrávce Veřmiřovského Libor Hanisch a vzápětí se trefil, opět po asistenci stejného hráče, Lukáš Frančík. Pak ale přišla odpověď hostů. Ujali se totiž vedení po dobrých zákrocích Kučerky v jejich brance. Na něm si naši střelci dost dlouho lámali zuby. Naopak našim gólmanům se příliš nevedlo a tak hosté až do 20. minuty vedli.

Poté se nám přece jen podařilo vyrovnat když proměnil dnes neomylný exekutor Veřmiřovský svou třetí sedmičku. Hrálo se na obou stranách tvrdě a na palubovce mezi hráči často plály emoce. V 19. minutě fauloval Rachač nevybíravě Tomáše Mlotka při proskoku na brankovišti a obdržel za to dvouminutový trest. Následně se rozehrával pouze 9 metrový hod. Tato situace rozhodně nepřispěla ke zklidnění na hřišti ani v hledišti a nervozita pokračovala dál. Zanedlouho obdržel trochu přísnou přímou červenou hostující Brož za úder do obličeje a hráli jsme přesilovku. Ani v té se nám ale nepodařilo vybudovat nějaké výraznější vedené a přetahovaná o každou branku pokračovala.

Asi rozhodující fáze utkání se odehrála mezi 40. a 46. minutou kdy jsme vsítili pět branek v řadě. Dařilo se zejména Radimovi Chudobovi. Druhý poločas se tak trochu změnil na střelecké dostihy právě mezi Radimem a hostujícím Viktorem Hastíkem. Z něho sice vyšel o trošku lépe Hastík, který se trefil celkem jedenáctkrát a k tomu dokázal svými průniky na brankoviště vynucovat fauly a následné tresty (jeho L úniky s hlavou "u kolen" bylo velmi obtížné bránit), nicméně po zápase byl určitě spokojenější Chudoba. Trefil se desetkrát a jeho branky pomohly velkou měrou k našemu vítězství. Svůj podíl na něm ale určitě má i brankář Žingor, který dokázal vychytat hned dva sedmimetrové hody hostů.

Koncovka byla, jako ve všech našich letošních utkáních, velmi dramatická ale tentokrát se štěstěna přiklonila na naši stranu a po konečném hvizdu rozhodčích jsme se mohli radovat ze zisku důležitých dvou bodů.

Další utkání nás čeká v neděli 5.10.2014 v Lovosicích a bude přenášeno přímým přenosem na ČT4.

Statistiky hráčů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Statistiky brankářů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Fotogalerie