ne 9.10.2022 | Redakce

Těžce vybojovaný bod s Brnem

Ve středu jsme v sedmém kole utrpěli první letošní porážku na palubovce Lovosic. A ta zřejmě na hráčích zanechala hlubší stopy, než se mohlo zdát.

Hned od začátku to totiž byli hosté z Brna, kdo diktoval ráz utkání. Na naši branku se valil jeden útok za druhým a výborně hrající hosté bez problémů nalézali okna na našem brankovišti. Svou rychlostí přehrávali naši jindy pevnou obranu. A za takto děravou obranou se ani nechytalo dobře našim gólmanům. Nejdříve Petru Mokrošovi a poté po vystřídání Martinu Galiovi. Prostě hosté nás přehrávali svým velmi dobrým, agresivním výkonem.Ve 21. minutě poprvé vedli o šest branek (9:15) a ve 27. už dokonce, po proměněné sedmičce Kocicha, byl náskok hostů osmibrankový! A to už bylo opravdu na pováženou.

Trenér Brůna byl určitě rád za poločasovou sirénu a za to, že může hráče v šatně trochu namotivovat a povzbudit do druhé půle. Ale rozdíl ve skóre byl sedmibrankový a to už je značný zásek. A tak otázka stála – podaří se našim ještě se zápasem něco udělat?

Vstup našich borců do druhé půle dával naděje na zdramatizování utkání. Hned první střely hostů pochytal výborně Petr Mokroš a hosté už neměli takovou „fazonu“ jako v prvním poločase. Nicméně udržovali si pořád vcelku uklidňující náskok pěti až šesti branek. Stahování baníkovců začalo po čtyřicáté minutě. To si trenér Brůna vzal oddechový čas a po něm, během čtyř minut bylo po dalších dobrých zákrocích Mokroše, vysunutí obrany a brankách Patzla rázem stav 20:23. A to už bylo na dostřel. Ve 47. minutě zatrnulo domácím fandům. Petru Mokrošovi, který se rozchytal a trápil střelce Brna, dopadl při proskoku na brankoviště hostující Raťkovský na stojnou nohu a Petr pro toto utkání dochytal. Do branky přišel Martin Galia, a ten pokračoval v dobrém výkonu našich brankářů ve druhém dějství. Nadále jsme stahovali a v 52. minutě srovnával parádní pumelicí Patrik Fulnek na 25:25.

V 56. minutě jsme se ujali vedení 28:26, když Denis Harabiš proměnil svou střelu z téměř nulového úhlu. Hosté znovu srovnali, ale dvě minuty před koncem jsme šli opět do vedení 29:28. Honza Užek dal sedmou branku ze sedmi střel a korunoval svůj výborný výkon. Tímto okamžikem ale dohrál, protože při zákroku mu nešetrně přišlápl koleno brankář hostů Ilič. Hosté dokázali opět srovnat a dokonce jít před koncovkou do vedení 30:29. Poslední branku zaznamenal Adam Ptáčník, který napřáhl z devíti metrů a nezadržitelně rozvlnil síť.

Body se tedy nakonec dělily a vzhledem k průběhu utkání je to zřejmě spravedlivé. I když před utkáním jsme určitě pomýšleli na body oba. Nevydařený první poločas ale znamenal to, že v podstatě můžeme být rádi, že jsme zápas dotáhli aspoň k remíze.

Nyní je před námi reprezentační přestávka, ve které se utkáme 12. 10. v Ostravě Porubě s Estonskem a 16.10 se představí reprezentace ČR v Izraeli. Nezapomeňte fandit našim reprezentantům v jejich řadách je i dost našich současných či bývalých hráčů.

Michal Brůna, trenér HCB Karviná: „Vyhráli jsme bod v prohraném zápase. Velmi slabý první poločas, nás odsoudil k riskantní stíhací jízdě, ve které jsme se nakonec byli schopni dostat z - 8 na remízu, za což chci svým svěřencům, i přes velmi špatný první poločas, poděkovat. Že se v hlavách nevzdali a věřili, že takový výsledek ještě můžeme zvrátit. Myslím, že to byl napínavý férový zápas s jedinou kaňkou brněnského brankáře, který při sedmé střele Užeka nepochopitelně došlápl jeho koleno. Užek byl do té doby stoprocentní, měl střelbu 7/7. Z důvodu nesmyslného pravidla o přivolání lékaře na hřiště, po kterém ošetřovaný hráč nesmí nastoupit na 3 další útoky, Užeka vyřadili. Brankář Brna paradoxně svým nesportovním přišlápnutím, vyřadil na rozhodující útok, do té doby 100% Užeka. A právě z jeho pozice jsme následně neproměnili rozhodující střelu zápasu na vítězství.

Nechci však tímto absolutně shazovat zápas a výkon Brna. My jsme si za náš výkon z prvního poločasu vyhrát nezasloužili a remíza je, myslím, spravedlivá. Chci poděkovat našim fanouškům, že nás neodepsali a fandili až do konce. My se teď musíme dát dohromady a připravit se na další těžké derby ve Frýdku Místku. Zároveň ale všichni čekáme na výsledky vyšetření Mokroše s Užekem a doufáme, že zranění nebudou fatální.“

Pavel Hladík, trenér Brna: „Myslím, že zápas se musel divákům líbit. Někdy se tak stane, že máte zraněné hráče a o zápas si řeknou jiní a pak podají dobrý výkon. Vzhledem k průběhu jsme asi chtěli brát oba body, ale i s ohledem na náš zdravotní stav je bod zlatý a moc si ho vážíme.“

Jonáš Patzel, spojka Karviné: „V prvním poločase se nám vůbec nedařilo plnit taktické pokyny, co jsme si dali před zápasem. Pro nás je velmi špatná zpráva, že Honza Užek a Petr Mokroš si ze zápasu odnášejí zranění. Ale snad budou brzo v pohodě. V šatně jsme si o poločase řekli, co jsme dělali špatně, nahecovali jsme se, bojovali jsme a díku tomu to nakonec dopadlo aspoň remízou."