ne 15.4.2018 |

Těžce vydřený druhý bod!

První poločas byl dnes hodně podobný tomu včerejšímu. Nicméně ten druhý se proti včerejšku lišil jak noc a den. Zatímco včera jsme brzy rozhodli tak dnes odehrávalo drama až do posledních vteřin.

Hosté začali utkání lépe než my. Stejně jako včera. V páté minutě jsme prohrávali 0:3 a prvním našim přesným střelcem byl až v šesté minutě Zbránek. Nicméně poté jsme rychle srovnali a 13. minutě jsme šli poprvé do vedení 5:4. Ale soupeř nám nedal opravdu nic zadarmo, hrál s velkým nasazením a zejména v obraně oproti včerejšku dost přitvrdil. Prostě hrálo se utkání play off se vším všudy.

Naší obraně dělal největší problémy výborně hrající Ondra Šulc a hlavně jeho branky znamenaly to, že se nám nepodařilo vůbec utrhnou na nějaký výraznější brankový rozdíl. Spíše naopak, Jičín byl stále v kontaktu. Do šaten se šlo s rozdílem pouhé jedné branky v náš prospěch.

Zatím, co v sobotu jsme v podstatě rozhodli už na začátku druhého poločasu, tak dnes pokračoval vyrovnaný souboj dál. Malý náznak toho, že bychom mohli soupeře přece jen "zlomit" se odehrál mezi 43. a 47. minutou. To jsme totiž i díky zákrokům střídajícího Petra Mokroše, vsítili 4 branky v řadě a udělali si náskok 22:19. Ale to bylo málo. Opět jsme svými zbytečnými chybami dovolili hostům srovnat a rozhodovalo se až v nervózní koncovce. V té jsme byli, dá se říct, šťastnější a po vítězství 28:26 jsme si připsali cenné druhé vítězství této čtvrtfinálové série.

Přivezeme postup už z Jičína nebo se vrátí série zpět k nám do Karviné? Na tuto hádanku dají odpověď zápasy o příštím víkendu v Jičíně.

Marek Michalisko, trenér HCB: Věděli jsme, že to nebude nic lehkého. V play off už hrají týmy s jistými kvalitami a Jičín potvrdil, že má dobrý tým. Dneska hrál daleko agresivněji a důrazněji, nachystal se na nás, Jičín nám dneska ukázal, jak asi budou vypadat zápasy u nich. Musíme se na ně poctivě připravit, nebude to vůbec lehké.

Aleš Babák, trenér Jičína: „My jsme už včera odehráli skoro celý poločas na velmi slušné úrovni, akorát nás zbrzdil začátek toho druhého, kdy jsme neproměnili několik vyložených šancí a díky tomu se domácí utrhli do náskoku a už byli na vlně. Řekl jsem hráčům, že Karvinou je třeba co nejvíc znervóznit, držet rovnovážný nebo těsný stav, a to se nám dnes celou dobu dařilo. Na kluky jsem pyšný, zasloužili si dnes bodovat a série měla být 1:1.