HCB Karviná
Zápasy
ne 20.3.2011 | Ivo Dudek

Třeboňstí hráli jako štiky

Zápasové menu

Hosté dnes vůbec nepřipomínali pověstné třeboňské kapry ale spíše pořádně dravé štiky. A právě v nasazení, dravosti a touze po vítězství byl dnes mezi oběma týmy největší rozdíl. Naši hráči hráli vlažně a vypadalo to, jako by si mysleli, že jim vítězství spadne do klína samo! Nestalo se tak a hosté si po zásluze odvážejí oba body na jih Čech.

V utkání, kterého konečný výsledek nebude započítávám do nadstavby, se nehrála příliš pohledná házená. První poločas byl v podstatě po celou dobu vyrovnaný a vůbec to nevypadalo, že hraje tým ze špičky tabulky s mužstvem z jejího opačného konce.

Po přestávce se zdálo, že domácí přece jen našli motivaci a utkání bez větších problému zvládnou. Vypracovali jsme si náskok až pěti branek a právě v těchto chvílích, kdy bychom měli utkání zlomit a rozhodnout, jsme opět polevili v koncentraci a svými chybami tak dovolili hostům dostat se zpět do zápasu a nakonec i to aby nás pokořili a zvítězili rozdílem jediné branky. Na tomto faktu už nezměnila nic ani devítka po čase, kterou se pokusil proměnit Lyžwa.

Tak mohli přítomní diváci po konečném hvizdu sledovat málo vídaný jev - na palubovce slavili hosté z Třeboně zisk dvou bodů oslavným "kolečkem".

Statistiky hráčů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Statistiky brankářů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Ohlasy k utkání

Pavlovský Jan, trenér Třeboně: Vždy, ať jedeme kamkoliv se snažíme podat dobrý výkon a předvést pěknou házenou a dnes se to povedlo. Všichni naši hráči, kteří zasáhli do hry hráli na hranici možností a v podstatě nikomu nemám co vyčítat, spíš musím všechny hráče pochválit. Na domácím bylo patrné, že nás asi podcenili. Zejména v prvním poločase. Po pauze přišli nabuzení a když si vypracovali náskok, tak si asi zase začali myslet, že už to půjde samo. Ale my víme dobře, že zápasy se rozhodují až v posledních 20 minutách a ne v prvním poločase. Prostě se musí hrát na plno celý zápas.

Jozef Hanták, trenér HCB OKD: Těžko se mi hodnotí po takovém utkání. Předně musím pogratulovat hostům k vítězství a předvedenému výkonu. Dnes jako by někteří hráči zapomněli co to je hrát srdcem za svůj klub a mysleli že vítězství přijde samo. Dnes nás ale co se týče morálky nasazení s srdce vyškolili "amatéři" z Třeboně. Tím myslím podmínkami ale ne výkonem amatéři! K tomu jim patří velká gratulace. My si v kabině ten zápas rozebereme a vyvodím z něho nějaké důsledky. Mnozí říkají, že v těchto utkáních o nic nejde ale každý zápas se musí odehrát se ctí a hrdostí, že hraji za svůj klub. Tak jsem byl vychovaný a tak jsme celý svůj život přistupoval k utkání všude kde jsem působil. Nechci už dále teď hodnotit, musím si to probrat až trochu ty negativní emoce opadnou.

Fotogalerie