ne 8.9.2013 |

Trochu rozpačitý start Triglav extraligy

Dva body z prvního utkání letošního ročníku extraligy jsme získali ale vítězství se nerodilo lehce. Výkon, zejména v prvním poločase, byl totiž špatný. Hráči totiž vytvořili velké množství technických chyb a když už se dostali do šance, tak ji velice často neproměnili. V druhém poločase jsme pak tento vývoj přece jen zlomili a otočili utkání v náš prospěch.

Před startem utkání řešili trenéři nemilou situaci, když bylo třeba rozhodnout jestli nastoupí do utkání Slávek Mlotek. Ten si totiž na tréninku pohmoždil kotník a tak nebyl zcela fit. Trenér Michalisko tak nechal před utkáním na soupisce jedno místo volné s tím, že pokud bude vývoj pro nás nepříznivý, Slávek nastoupí do druhého poločasu.

Na střední spojce tak nastoupil jeho mladší bratr Tomáš a zaskakoval tam i Marek Vančo. Od začátku utkání se nám nedařilo. Hráče jako by přespříliš svazovala nervozita, dělali zbytečné chyby. Velkou překážkou byl pro hráče hostující brankář, někdejší karvinský hráč, Josef Pour. Ten totiž chytil i ty nejvyloženější naše šance.

Tento vývoj hry jen dokládá to, že svou třetí branku jsme vsítili až v sedmnácté minutě. To snižoval Radim Chudoba na 3:5. Toto dvoubrankové manko jsme si odnesli i do kabin po prvním poločase. Padlo v něm oboustranně velmi málo branek.

O přestávce se hráči přece jen uklidnili, začali proměňovat své možnosti a rychle srovnali stav. Pomohl tomu i nástup Slávka Mlotka na palubovku, který i přes již výše zmíněný zdravotní hendikep, dokázal v druhém poločase vsítit pět branek a vytvořit i řadu šancí pro své spoluhráče. Postupem času pak naši hráči převážili jazýčky vah vývoje zápasu na svou stranu a získali v utkání navrch. Mezi 45. a 49. minutou šňůrou čtyř branek získali uklidňující náskok a ten pak už udržovali až do konce.

Příští týden nás čeká důležité utkání v Zubří a kdo má zájem nás v něm osobně podpořit, kontaktujte pana Krawczuka na čísle 777 020 131.

Marek Michalisko, trenér HCB: Nervozita byla na naší straně byla na začátku velká. Padaly nám balony z rukou, ze soupeřova gólmana Poura jsme udělali hvězdu. Ale takoví hráči, kteří prošli Karvinou, se na nás obvykle nahecují, vždycky mají velkou motivaci se ukázat. V šatně jsme hráčům řekli, ať zapomenou na první poločas a ať navážou na to, co hrajeme na tréninku nebo co jsme předváděli v přípravě. Ve druhé půli už to vypadalo o hodně lépe. I přes ty problémy jsme to nakonec zvládli. Trochu jsem to čekal, máme mladý tým, který zkrátka potřebuje nabrat zkušenosti a jinak než v mistrovských zápasech to nejde. Příprava je něco jiného a nám šlo dnes o ty dva body, které jsme nakonec získali.

Jiří Závodník, trenér Přerova: Nevím, jestli byl ten začátek daný tím, že naše obrana pracovala tak dobře, nebo jestli byli domácí přemotivovaní a nervózní, což jim mohlo svazovat ruce, ale my jsme každopádně měli slušně nakročeno k úspěšnému výsledku. Dobře a tvrdě jsme bránili, ale pak se ukázala síla Karviné, kterou stále řadím mezi favority soutěže, a také se projevil náš užší kádr.