ne 14.3.2010 | Ivo Dudek

Udělali jsme první krok k postupu do semifinále.

První utkání série v play off bývá obvykle velmi důležité a my jsme jej dnes zvládli a porazili jsme hosty z Plzně o čtyři branky. Utkání nebylo vůbec jednoduché a rozhodovalo se až v průběhu druhého poločasu. Tam jsme totiž dokázali hostům utéct ze stavu 19:17 na 23:17 a náskok jsme už nepustili.

Utkání začalo opatrně. Oba celky si byly vědomy jeho důležitosti a tak nikdo nechtěl chybovat a nabízet tak šance soupeři. Prim hrály obrany a útočníci se prosazovali velmi pomálu. V Plzeňské brance se několika výbornými zákroky blýskl Kurial (včetně tří chycených sedmimetrových hodů!!) a tak to dlouho vypadalo, že padne velmi málo branek. Ještě v 20. minutě byl totiž stav 5:5!

Potom se přece jen situace začala vyvíjet trochu v náš prospěch. Začali jsme hrát osobní obranu na tvůrce hry Bečváře a využili obranou získaných míčů k vytvoření malého náskoku.. Do šatem se tak šlo za stavu 13:11 pro nás.

Druhá půle začala podobně jako skončila ta první. Pořád jsme měli ve skóre mírně navrch ale Plzeňané byli stále v kontaktu. Rozhodující fáze utkání přišla zhruba mezi 40. a 43. minutou, kdy jsme šňůrou rychlých čtyř branek získali šesti brankový náskok. Ten nás uklidnil a hosté už neměli dost sil na to, aby se zase dostali do těsného kontaktu.

Projevila se zřejmě na jejich klíčových hráčích i únava, protože hosté mají přece jen užší kádr než náš tým. Základní sestava Plzně odehrála celý zápas téměř bez střídání.

Další utkání se hraje už ve středu v Plzni a pokud tam uspějeme, můžeme se už těšit na soupeře pro semifinále. Pokud ale uspějí domácí, vrátí se série opět k nám, do Karviné a bude se hrát třetí utkání v neděli 21.3.2010.

Vladimír Haber: Domácí zaslouženě vyhráli. Kromě první poloviny druhého poločasu jsme zápas zvládali dobře. Tam nám domácí utekli a vedení si pohlídali. Měli jsme úzký kádr a fyzické i psychické síly ubývaly a i to se projevilo. Nicméně hráče musím pochválit, podali dobrý výkon a těším se do Plzně :-).

Jozef Hanták: Trpělivou hrou v obraně i útoku jsme utkání vítězně zvládli. Je pravda, že dokud hosté stíhali fyzicky, tak podávali velmi dobrý výkon. Na začátku na naše hráče zřejmě dolehla důležitost tohoto prvního kroku do play off a z toho pramenili nevyužité šance včetně neproměněných sedmiček. Myslím, že jsme si vyhráli zaslouženě. Ke konci, když naši hráči se snažili předvést i něco pro diváky, tak hosté trochu snížili náš náskok. To ale ke sportu a k házené patří.

Pavel Halada (prezident HCB). Chtěl bych poděkovat hráčům obou týmů za korektní hru bez záludných faulů, kterých se dokázali i přes důležitost tohoto utkání vyvarovat.