HCB Karviná
Zápasy
ne 30.10.2011 |

Uhráli jsme ”povinné” dva body

Zápasové menu

V sobotu jsme jeli k utkání Tipgames extraligy na jih Čech, kde jsme se utkali o body s posledním týmem tabulky - Třeboní. Přes rozdílné postavení v tabulce se nekonaly žádné střelecké dostihy. Měli jsme sice po celé utkání navrch nad domácími, ale výrazný náskok jsme si nevytvořili.

Prvních deset minut byl průběh vyrovnaný a domácí s námi drželi krok. Potom jsme se přece jen začali třeboňským vzdalovat a vytvořili jsme si náskok, který jsme drželi vlastně až do konečného hvizdu. To že jme nezvítězili větším rozdílem jde přičíst tomu, že jsme neproměňovali šance a tak jsme vlastně domácí pořád nechávali v kontaktu.

Trenér Trtík dával příležitost všem hráčům kádru pouze s výjimkou Diviše, který hned po utkání odjel spolu s Krahulcem, Chudobou a Adamíkem do Plzně, kde hrála juniorka s Košutkou důležité utkání.

Pozitivním jevem tohoto utkání byl fakt, že se na palubovce po svých zdravotních problémech letos poprvé objevil Artur Adamík a vedl si velmi dobře. Také je třeba ocenit přístup Vojty Petrovského, který byť ještě není stoprocentně v pořádku, chce týmu pomoci a do utkání taky nastoupil.

Teď nás čeká dvoutýdenní pauza, ve které se snad doléčí někteří zranění hráči a po ní bude následovat těžká série. V sobotu 12.11. budeme hrát důležité utkání s Jičínem, potom hned za týden 20.11. derby v nedalekém Frýdku Místku. Pak nás v rychlém sledu bude čekat předehrávka s Lovosicemi (23.11. 18:00 hod.) a pohárové dvojutkání s Německým Flensburgem. Začínáme na domácí palubovce 26.11. v 20 hodin.

Takže fanoušci v Karviné se určitě mají na co těšit a věříme, že nás přijdou v hojném počtu v těchto důležitých zápasech povzbudit.

Statistiky hráčů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Statistiky brankářů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Ohlasy k utkání

Rastislav Trtík, trenér HCB OKD: Jsem rád, že jsme splnili povinnost a vyhráli. Jen mě mrzí nízká produktivita střelby. Snažíme se hrát rychle, na hodně útoků a procento neproměněných šancí nám to trochu znehodnocuje. Ale při pohledu na tabulku už je ten trend naší hry na hodně branek poznat. Momentálně jsme týmem s největším počtem vstřelených branek. Trochu ale vázne obrana, a tak netrpělivě očekávám návrat Kružíka a Hanische do sestavy od kterých si slibuji právě zlepšení hry v obranné fázi.