ne 4.11.2018 |

Upevnili jsme si první místo v tabulce!

Po dnešním vítězství v derby se Zubřím jsme v tabulce získali náskok dvou bodů na své pronásledovatele - Jičín a Nové Veselí.

Dnešní tradiční derby jsme tedy zvládli a vyhráli. Čekali jsme jako tradičně vypjatý duel, vždyť tak to je s tímto soupeřem vždy. Dnes se hosté ale drželi vlastně jen zhruba do dvanácté minuty. Tedy hlavně výsledkově, protože herně hráli na doraz pořád. Ve dvanácté minutě byl stav 7:7 a dalších třech minutách jsme třemi brankami v řadě utekli na 10:7. Náskok jsme pak drželi až do konce a nedovolili soupeři už vývoj příliš zdramatizovat.

Na začátku jsme udělali nějaké technické chyby, ztráty balónů a i to pomohlo hostům se držet v kontaktu. Ale po patnácté minutě jsme přece jen zpřesnili hru a rozchytal se Nemo v naší brance. V poločase jsme vedli už 17:11.

Obraz hry se moc nezměnil ani po přestávce. v 32. minutě už byl stav 20:11 a my tak kráčeli za ziskem dvou bodů. Hosté ale, jak je jejich zvykem, nic nezabalili a bojovali pořád nadoraz. Nedali nám nic zadarmo. Na naší straně se střelecky, už tradičně, nejlépe vedlo Monczkovi a hosty brankově táhl Korbel.

Pěkný sportovní moment se odehrál v 52. minutě. Po naší střele do tyče přiřkli sudí míč hostům ale brankář Malina sportovně přiznal svůj kontakt s míčem. Když nereagovali rozhodčí, vyžádal si míč od svých spoluhráčů v poli a sám pak odhodil míč do autu. Opravdu pěkné gesto, které velmi slušně naplněná hala ocenila potleskem.

S blížící se koncovkou mohl trenér Michalisko poslat do hry i všechny mladé hráče z lavičky a ti tak sbírali další cenné zkušenosti. Této příležitosti využil Honza Mucha, který si připsal své dva první extraligové góly.

Zápas se tak dohrál víceméně v poklidu našim vítězstvím o sedm branek.

Další extraligové utkání nás čeká dne 10.11.2018 na palubovce Brna. To včera výrazně podlehlo Dukle a tak uvidíme, jak se bude proti Brnu dařit nám.

Marek Michalisko, trenér HCB Karviná: „V minulé sezoně jsme s Valachy prohrál obě ligová utkání. Vždy se na nás dokážou vyhecovat. Takže jsme se připravovali na tradičně těžký zápas. Navíc jim vyšel první poločas, teprve v jeho závěru jsme si vydobyli potřebný náskok. Začátek ovlivnily naše technické chyby, po kterých nám Zubří dalo góly a drželo se nás. Poté se rozchytal k dobrému výkonu Marjanovič. Chytal dnes celý zápas. Pro něho jsou vždy zápasy proti Zubří velice prestižní a on nakonec předvedl super zákroky a zase nám pomohl. V závěru utkání jsme mohli poslat mladé hráče. Musí získávat zkušenosti a jestli to skončí o tři nebo o čtyři góly je v zásadě jedno. Každá extraligová minuta je pro ně dobrá“.

Dušan Poloz, trenér HC Zubří: „Paradoxně s dnešním výkonem, i když jsme prohráli o sedm, nejsem vyloženě nespokojen. Pocity jsou dobré, hráli jsme lépe než naposledy s Brnem. Dokud se nám dařila druhá vlna, byli jsme v kontaktu, bohužel nám pak došly síly. Hráli jsme jen na dvě pravoruké spojky a střelba už pak nebyla tak přesná. Soupeř nám pak odskočil trhákama a dohánět manko minus šest je už náročné. Jen při mnohem lepší úspěšnosti a maximálním nasazení jsme tady mohli vyhrát.“