ne 5.9.2021 | Redakce

Úspěšný start do nového ročníku extraligy

Los prvního utkání ročníku 2021-22 nám nachystal derby v Kopřivnici. V kádru domácích došlo přes sezónu ke změnám a tak jsme moc nevěděli, co máme od soupeře čekat.

Prvních deset minut bylo ve znamení jakéhosi oťukávání. Dvakrát za sebou se prosadil Honza Užek a ujali jsme se tak vedení. V dalších minutách ale dominovaly obrany a brankáři, a tak se skóre nějak moc nehýbalo. Hosté měli velký problém se prosadit přes naši rychlou zataženou obranu a stříleli tak často z nepřipravených pozic. Nám zase řadu šancí chytil Žingor v kopřivnické brance. Už v deváté minutě si za stavu 1:2 pro nás vybral svůj první time-out trenér Brůna. Ten zafungoval, dvěma rychlými brankami jsme utekli na 1:4 v náš prospěch. Domácí se sice snažili náskok snižovat, ale nadále to neměli přes naši obranu jednoduché. Postupně přece jen dotahovali a 19. minutě snížil domácí Adamovič na 5:6. To bylo poprvé a naposledy, co se Kopřivnice dostala tak těsně na dostřel. Vzápětí totiž naši borci navýšili šňůrou pěti branek na 5:11 a položili tak základ v podstatě bezproblémové výhry. V poločase jsme vedli 7:12 a před druhou půli jsme tak měli více klidu než soupeř.

Hned od začátku druhého dějství jsme pokračovali v tlaku na domácí a náskok se navyšoval. Ve čtyřicáté minutě už byl nás náskok desetibrankový a trenér Brůna mohl vystřídat sestavu. Hráči, kteří přišli do hry na naší straně, nedokázali navázat na dobrý výkon svých spoluhráčů a domácí pomalu ale jistě snižovali náš náskok. Ten se ukázal přece jen dostatečný a domácí nedostali šanci utkání zdramatizovat. Dokráčeli jsme tak k výhře a cenné je i to, že svou šanci dostali všichni hráči z naší lavičky. Tyto zkušenosti určitě zužitkují v dalším průběhu dlouhé sezóny.

Lubomír Veřmiřovský, trenér Kopřivnice: „Chtěl bych Michalovi a Karviné pogratulovat k zaslouženému vítězství. Nám proti Karviné nefungovala obrana 1:5. Když jsme to stáhli na 0:6, tak to bylo mnohem lepší, protože Marek chytal střelbu z dálky a měli jsme i nějaké protiútoky. Nicméně nám chyběl v zápase tlak všech spojek. Nebyl tam nikdo, kdo by to byl schopný zvednout z dálky a udělat souboj jeden na jednoho. Šlo vidět, že Karviná byla daleko agresivnější.“

Michal Brůna:„Z vítězství mám radost. Kdyby mi někdo před zápasem řekl, že tady vyhrajeme, tak bych to samozřejmě bral, ale to, co jsme předvedli ve druhém poločase, byla velká ostuda. Tady se za svůj mančaft stydím a zkazili mi náladu na celý den. Bylo to neorganizované a prostě guláš. Dvou bodů si ceníme, ale výkonu určitě ne."