Úspěšný vstup do finále !

Karvinské kouzlo stále funguje. Obhájce titulu sice nevstupoval do finále házenkářské extraligy jako favorit, ale v prvním duelu Zubří zaskočil. Vyhrál 27:25 a připravil favorizovanému vítězi základní části první domácí porážku v sezoně.
Druhé utkání se hraje v Karviné už v pondělí 11.5.2009 v 18:00 hodin. Přijďte hráče podpořit při obhajobě titulu!!!

Papírové prognózy šly stranou hned v první finálové partii. Už úvod ukázal, že Zubří nebude mít s dříve odepisovanou Karvinou snadné pořízení. Hostující obrana mu v úvodních dvaceti minutách činila značné problémy a Valaši se přes ni jen sporadicky dostávali ke své velké zbrani rychlým protiútokům.

Karviná byla v ofenzivě efektivnější. Domácí gólman Malina si z prvních jedenácti ran sáhl pouze na jedinou, zejména díky Petrovskému, který skóroval z proskoků i přes postavenou obranu, Baník vedl 10:7.

obrázek

Zubří zatroubilo k velkému zvratu v závěrečné desetiminutovce první půle. Karvinskou pohodu rozhodilo důraznou zataženou obranou, která nutila soupeře ke střelbě z nepřipravených pozic. Domácí rozvrátili obranný blok hostů kanonádou z dálky, jíž velel Plšek, a především jeho zásluhou Zubří otočilo na 15:12.

Zápas se však stále vyvíjel jako na houpačce. Oba týmy střídaly excelentní sekvence s momenty střeleckého zmaru a zbytečných technických chyb. Domácí postihl další útlum v úvodu druhé půle a Karviná zejména z trháků otočila skóre na 18:16.

Vedení však dlouho neudržela. Zubří znovu zlepšenou obranou zvrátilo stav na 20:19, jenže Karviná měla Petrovského, který dával důležité góly ve zlomových momentech. Trenéru Jaroslavu Hudečkovi navíc perfektně vyšlo nasazování gólmana Lefana na sedmimetrové hody; Mrkvův náhradník vychytal za dramatických okolností Hrstku, Mičkala a Titkova.

Rozhodlo posledních deset minut. Zubří ve vypjatém závěru podlehlo psychickému vypjetí a napáchalo několik technických chyb, které soupeř ztrestal. Po Pavlíčkově trefě na 25:23 už Slezané utkání nepustili. Domácí navíc dohrávali v oslabení a obhájce titulu si překvapivou výhru nenechal vzít.

obrázek

Série pokračuje druhým utkáním v pondělí od 18 hodin v Karviné.

"Zápas se hodně přeléval, ale rozhodly ho technické chyby a přesilovky. My jsme ty zuberské perfektně ubránili a jednu v prvním poločase dokonce sami vyhráli. Domácí přesilovky nezvládli," řekl trenér Karviné Jaroslav Hudeček.

"Přesto máme pořád co zlepšovat, třeba uspěchanou střelbu. Výkon nebyl bez chyb. Rozhodně ale musím smeknout před celým družstvem. Taková bojovnost, jakou předvedlo, se nevidí každý den," pochvaloval si kouč Baníku.

obrázek

Zubří neuneslo tíhu důležitého utkání. Toho se trenér Jiří Kekrt bál už před startem série. "Karviná má v tom základním složení více zkušeností z takových těžkých utkání a dokáže to přenést na hřiště. My jsme udělali více zbytečných chyb v útočné fázi, které soupeř potrestal. Zápas byl vyrovnaný od začátku do konce, štěstí se přiklonilo k soupeři. Ukázalo se, že větší zkušenost je přece jen na straně Karviné," řekl Kekrt.