HCB Karviná
Zápasy
ne 12.12.2010 | Ivo Dudek

Utkání dvou různých poločasů

Zápasové menu

Jako noc a den se lišily poločasy dnešního utkání s Přerovem. Kdo by viděl jen první poločas, mohl by se oprávněně domnívat, že oba týmy jsou na stejné úrovni. Na obou stranách padalo hodně branek ale bylo to zejména nedůraznou obranou. Kdy jsme naposledy dostali 19 branek za poločas? V druhém poločase už jsme ale dění na palubovce naprosto ovládli a zaslouženě zvítězili.

Začátek byl z naší strany velmi vlažný. Hráli jsme bohorovně a v poklidu. Bohužel až moc. Jestli to bylo vinou podcenění soupeře s vědomím rozdílného postavení týmů v tabulce, nebo hráči podvědomě vnímali to, že tento zápas se nebude započítávat do tabulky pro nástavbovou část Zubr Extraligy, těžko říct.

V obraně jsme hráli nedůrazně a tak aktivní hráči hostů vnikali na brankoviště velice snadno. Drápal v brance to tak měl velmi těžké. Aktivitou vznikal zejména Kavka, který ještě nedávno hájil barvy našeho SCM. Na jeho branky (za 1. poločas jich dal 9!) odpovídal dlouho jen Petrovský a tak by se první poločas mohlo zdát, že utkání se změnilo na souboj Petrovský - Kavka.

V šatně pak podle vlastních slov musel trenér Hanták výrazně zvednout hlas a hráčům "domluvit". Takto nemůže vypadat souboj týmů, který hraje o prvenství v tabulce s družstvem z jejího posledního místa! Hráči to pochopili a do druhého poločasu jako by nastoupil jiný manšaft. Obrana byla o poznání důraznější a rychlejší. Tím jsme získávali řadu míčů a chodili do rychlých protiútoků. Ty se dařilo zakončovat rychlým křídlům. Za zlepšenou obranou se rozchytal i Lefan a to vše vyústilo v fakt, že za druhou půli jsme dovolili vstřelit hostům jen 6 branek.

Hráčům se tak podařilo udobřit i fanoušky, kteří po prvním poločase dávali najevo velkou nespokojenost s hrou svých miláčků. Ke konci zápasu už zase své sympatie dávali hráčům diváci najevo a po utkání si vyžádali i tradiční rybičku.

Statistiky hráčů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Statistiky brankářů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Ohlasy k utkání

Richard Buček, ved. družstva, Přerov: Věděli jsme, že jedem k jednomu z nejsilnějších družstev extraligy. Máme ještě řadu nemocných a zraněných a o to jsme to měli těžší. Nemáme totiž tak široký kádr jako domácí. V první půlce jsme využili podcenění domácích a hráli vyrovnanou partii. V druhém poločase už nás ale domácí jednoznačně přehráli a projevila se vetší trénovanost a převaha Karviné.

Jozef Hanták, trenér HCB OKD: Jsem absolutně nespokojený s první půlkou. Hráči vůbec nehráli to, co jsme si domluvili - a to rychlý protiútok a zakončení s první nebo druhé vlny. Musel jsme po delší době výrazně zvednout hlas v kabině o přestávce. Myslím si, že hráči si to vzali k srdci, bránili jak se má a rychlý útok, ač nebyl bez chyb byl už podstatně lepší. Myslím, že v tom složení v jakém teď hrajeme to nebylo nejhorší. Dostali šanci hráči z juniorky, kteří potřebují hrát a to je jen dobře pro náš klub. Teď už se budeme soustředit na páteční semifinále Českého poháru, které hrajeme doma v Karviné.

Pavel Halada, prezident HCB OKD: Před sezónou jsme stanovili dva cíle pro její první půlku. Mít na konci roku 2010 24 bodů a získat Český pohár. Takže první cíl jsme splnili, čímž trenérovi děkuji a o víkendu se pokusíme o splnění toho druhého.

Fotogalerie