ne 10.12.2017 |

V Brně jsme body nechali

Do Brna jsme jeli vzhledem k postavení obou týmu v tabulce v roli mírného favorita. Brno totiž bylo druhé od konce s pěti body a našem kontě bylo před utkáním bodů třináct. A to se bohužel nezměnilo ani po zápase.

Tomuto extraligovému utkání obstaralo předehru už ve středu utkáni čtvrtfinále poháru na naší palubovce. A zatímco ve středu se hrálo skoro bez obran, tak začátek sobotního, extraligového duelu, vypadal úplně jinak. Oba týmy začaly zejména v obraně podstatně pečlivěji a tak skóre přibývalo velmi pomalu. V 8. minutě jsme vedli 0:3 a domácí poprvé skórovali dokonce v minutě desáté. Nicméně nijak je to nerozhodilo a rychle se dotáhli.

Ve dvacáté minutě byl stav 5:5. Naši hráči se opět, stejně jako ve středu, potýkali se špatnou koncovkou. Řada stoprocentních šancí skončila na rukou domácího brankáře. A to trvalo v podstatě celý zápas a dokonce jsme v utkání neproměnili čtyři sedmimetrové hody! Když k tomu přidáme to, že jsme postupem času polevili i v obraně, není se čemu divit že v dalším průběhu utkání jsme to byli my, kdo musel dotahovat mírný náskok soupeře. A každá další neproměněná příležitost srážela naše sebevědomí a domácí toho využili. Nakonec to byli oni, kdo se radoval ze zisku obou bodů a my odjeli s prázdnou. Dobré postavení v tabulce jsme tak, vzhledem k její vyrovnanosti, opustili a po dvanáctém kole jsme na šestém místě. Nicméně právě díky tomu, že je letos soutěž tak vyrovnaná, ztrácíme na třetí místo pouhé dva body a tak se klidně po dalším kole můžeme vrátit do horních pater tabulky.

A pomoci nám k tomu můžete i Vy už tuto neděli. 17.12. totiž budeme v posledním letošním utkání hostit tým Hranic.

Jiří Havlát, SKKP Handball Brno: „Alfou i omegou dnešního zápasu byl výborný výkon Kuby Koňaříka a Boba Pšenici, který vychytal velmi důležité dvě sedmičky. V Karviné jsme si vyzkoušeli, že s ní nemůžeme moc závodit, řekli jsme si, že musíme trochu zapracovat na obraně, dostat soupeře pod tlak. Bojovný výkon, výborní brankaři.”

Marek Michalisko, HCB Karviná: „Zápas se mi samozřejmě hodnotí špatně. Hodně příležitostí jsme neproměnili. V prvním poločase jsme zbytečně nechali Brno srovnat. Obrovské množství neproměněných šancí z naší strany. Neproměnili jsme několik sedmiček, ale hlavní příčinu naší porážky vidím jednoduše v neproměňování šancí.”