so 9.10.2021 | Redakce

V Hranicích jsme potvrdili roli favorita

V šestém kole extraligy se odehrál souboj prvního s posledním. Naši soupeři totiž letos před sezónou výrazně obměnili, a dá se říct, že i omladili kádr a zatím čekají na první bodový zisk.

Této situace využil i trenér Brůna k tomu, že nechal odpočívat opory, vyzkoušel různé herní varianty a také k tomu, že dal šanci hráčům, kteří obvykle příliš nehrají. Tak se například hned od začátku v základní sestavě objevil na spojce Pelák, který byl velmi agilní. Nepodařilo se mu prosadit, ale vypojoval sedmimetrové hody a připsal si asistence. Na pivotu začal Noworyta, později jej vystřídali postupně Franc a Nantl. A na pravé straně začal od začátku Urbański.

Začátek zápasu nám vyšel, dostali jsme se do vedení o tři branky (2:5, 6:9) ale v posledních deseti minutách první půle dokázali domácí srovnat krok a postupně se dotahovali. Ve 27. minutě šli domácí dokonce do vedení 12:10 když Lefan skóroval třikrát v řadě. Nicméně naši hráči ještě do poločasu srovnali a měli před sebou druhý poločas, aby potvrdili roli favorita utkání.

Začátek druhé půle patřil zejména dvěma střelcům, kteří vsítili tři branky za sebou. Na domácí straně to byl opět Lefan a za nás vždy kontroval Solák, který se se začátkem druhého poločasu objevil na palubovce. Postupně jsme přece jen získávali navrch, začala se projevovat naše převaha. Do posledních deseti minut jsme už vstoupili s náskokem šesti branek (19:25) a s blížícím se koncem náš náskok nadále narůstal. Krásnou tečku za utkáním nakonec udělal brankář Mokroš, který se trefil přes celé hřiště do hranické branky.

Michal Brůna, trenér HCB Karviná: „Využili jsme dnešní zápas ke zkoušení různých variant a kombinací hráčů na hřišti. Zároveň jsme chtěli pošetřit opory týmu, čekají nás teď tři těžké zápasy v rychlém sledu a tak je třeba herní zátěž rozdělit mezi co nejvíc hráčů. Nakonec bych rád ještě poděkoval panu Schoberovi, že vytopili v Hranicích halu na 26 stupňů,“ uzavřel s úsměvem komentář Michal Brůna.