ne 6.2.2011 | Ivo Dudek

V Lovosicích jsme dostali tvrdou lekci

Utkání jaké se málokdy vidí jsme dnes měli možnost vidět v Lovosicích. Domácím vycházelo doslova na co sáhli a naše oslabená sestava nabuzeným domácím nestačila vzdorovat. Lovosičtí tak udělali výrazný krok v boji o titul a osamostatnili a dostali se do čela průběžné tabulky Zubr Extraligy. Mají před námi a Duklou náskok jediného bodu.

Nástup do utkání ještě nevěstil pro nás žádnou pohromu. Do desáté minuty byl stav naprosto vyrovnaný. Pak ale hlavně díky famóznímu výkonu Kylíška v brance zaznamenali domácí nevídanou šňůru devíti branek v řadě a dostali nás tak do kolen. Domácí se dostali do euforie a vycházelo jim vše. A když brankář Kylíšek pokračoval ve svém skvělém výkonu, bylo o osudu utkání rozhodnuto bohužel už v asi 21. minutě, kdy na ukazateli skóre svítil stav 13:4 a zbylo vyřešit jedinou otázku - jak vysoký rozdíl ve skóre bude při konečném hvizdu.

Nástup do druhé půlky se nesl ve znamení naši větší aktivity a domácí jakoby trošičku ukolébáni vysokým náskokem jako by už nevěřili v to, že můžeme utkání ještě zdramatizovat. Toto vzepjetí ale netrvalo dlouho, brankář Kylíšek znovu začal úřadovat a domácí opět chytli svou fazónu z prvního poločasu. Takto skvěle rozehranou partii už nemohli a nechtěli pustit ze svých rukou.

Možná trochu nečekaného nejlepšího střelce našli domácí v Havlátovi, který byl nebývale při chuti a vsítil 11 branek! Přitom v dosavadním průběhu Extraligy jich zaznamenal 26. Na naší straně se stali nejlepšími střelci Markové Monczka a Vančo. Přitom Monczka možná taky trochu překvapivě - v dosavadním průběhu zaznamenal totiž dohromady sedm branek a tak v jediném utkání svůj gólový účet zdvojnásobil. Je ale pravda, že zatím těch příležitostí v zápasech příliš nedostával.

Vojtěch Srba, trenér Lovosic: Prvních 10 minut bylo vyrovnaných pak ale přišla rozhodující fáze kdy rozhodli výkon brankáře Kylíška, který nám dodal jistotu a my jsme až na malý úsek na začátku druhého poločasu utkání kontrolovali a po zásluze vysoko vyhráli. Je třeba ale říct, že dnes nám opravdu vyšlo úplně všechno. Takové utkání se těžko bude opakovat.

Jozef Hanták, trenér HCB OKD: Domácí vyhráli zaslouženě - na jejich kombinační hru se dobře dívalo. Z naší strany byl výkon slabší. Naši mladí hráči, kteří byli více zapojeni do hry neunesli tlak. Z toho, co jsme trénovali před utkáním jsme dnes přenesli na hřiště maximálně tak 20% a s tím se nedá vyhrát. Pochválit bych mohl snad jen Marka Vanča, ostatní ne. Bylo vidět že pro nás je absence hráčů Mrózka, Sliwky, Hantáka a Požárka je pro nás velmi citelná. Ale pro vývoj soutěže se až tak moc nestalo. Domácí museli vyhrát a my jsme mohli získat. Do konce soutěže je ještě daleko a my jdeme dál.