st 18.4.2012 |

V Lovosicích jsme narazili

Po pěkném nedělním výkonu jsme s napětím očekávali, jestli se nám podaří podobně kvalitní výkon zopakovat i na severu Čech v Lovosicích. Bohužel se tak nestalo a dva body uhájili domácí. V souběžně hraném šlágru kola porazili Zubřané Duklu a dostali se tak na první místo Tipgames extraligy. Vedoucí duo Zubří a Dukla má před námi náskok pěti bodů.

Utkání v Lovosicích jsme nezačali špatně. Ujali jsme se vedení ale domácí brzo vyrovnali hru a v desáté minutě i skóre. Do konce poločasu bylo utkání velmi vyrovnané. Střelecky se dařilo Chudobovi, který si tak zpravil chuť po tom, co mu v neděli koncovka příliš nešla. Co taky bylo jiné, než v neděli proti Jičínu, bylo naše nasazení a důraz v obraně. Tady byl náš výkon bohužel podstatně jiný a obrana nefungovala podle našich představ. Tím jsme i zkomplikovali situaci brankářům, kterým se za nedůraznou obranou určitě nechytalo dobře.

To vše se plně promítlo v druhém poločase i do vývoje zápasu. Na jeho začátku jsme se sice nakrátko ujali vedení, ale to bohužel nemělo dlouhého trvání. Branky v naší síti začaly přibývat rychleji a domácí si začali tvořit náskok. Pokoušeli jsme se kontrovat po obdržené brance rychlým výhozem, ale ne vždy jsme pro to našli pochopení. V polovině druhé půle už měli domácí náskok čtyř branek (20:16) a do konce se nám přes velikou snahu nedařilo tento náskok korigovat. Dva body tak zůstaly doma v Lovosicích.

Teď nás čeká velmi důležité utkání s Duklou, které se bude hrát v sobotu večer. Dukla ve středu prohrála doma se Zubřím a přepustila ji první místo v tabulce. Určitě bude chtít, stejně jako my, tuto porážku odčinit a můžeme se tedy těšit na další dramatický a těžký zápas.

Rastislav Trtík, trenér HCB OKD: Dnes nám chyběl důraz v obraně a tak se těžko vyhrává. Domácí měli chvílemi i štěstí v tom, že odražené míče vesměs končily u nich. I když to vlastně taky souvisí s tím, že jsme nehráli s patřičným nasazením. Dnes nám asi nebylo souzeno vyhrát. Neděláme ale z této prohry tragedii, pořád platí, že nám stačí získat dva body k zajištění medaile a tím i cíle vytyčeného před sezónou.